fbpx

NBA: Na przypale albo wcale #52

12

go

[tekst miał ukazać się wczoraj 1/11/2014]

Witam i zapraszam na kolejną rubrykę z serii NPAW. Dziś 1/11 i gdybyście zapytali na ulicy co to za data, to pewnie usłyszelibyście “Wszystkich Świętych”. Wybaczcie im, oni nie wiedzą, że…

1 listopada 1946 roku odbył się pierwszy mecz NBA w historii!! NYK pokonali na wyjeździe Toronto Huskies stosunkiem 68:66, a każdy fan koszykówki, który był wyższy niż ówczesny center drużyny gospodarzy (George Nostrand, 203 cm), mógł wejść do hali za darmo. Oba zespoły spotkały się także 50 lat po tym wydarzeniu (specjalnie tak ustalono datę). Nie było historycznego rewanżu, znów górą byli gracze NYK, tym razem zwyciężyli 107:99.

1 listopada 1950 roku Bob Cousy debiutował w barwach Celtics

1 listopada 2000 roku Pat Riley świętował tysięczną wiktorię w swej trenerskiej karierze. Przed nim zdołał dokonać tego jedynie Lenny Wilkens.

Z numerem #52, który jest dzisiejszą liczbą odcinka, grało do tej pory 78 zawodników: Chucky Brown, Jason Collier, Eddy Curry, Todd Fuller, Matt Geiger, James Johnson, Greg Oden, Eric Piatkowski, Vitaly Potapenko, Otis Thorpe czy Jamaal Wilkens to nazwiska, które powinniście znać.

A teraz już do dzieła:

#Trick or treat!

Goran Dragic postanowił nastraszyć kumpli z okazji Halloween. Może mi ktoś załatwić taki kostium na przyszły rok?

https://www.youtube.com/watch?v=AdsMpHK315s

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

Ostatnie Wpisy

12 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Wydaje mi sie ze Lebron nie wierzy w potege powerade po meczu z SAS i bal sie na debiucie wpadki. Waterboy robi tylko to co mu kaza.

  (19)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Nienawidze Halloween. Nienawidze tego jak Polacy przejmują amerykanskie tradycje zapominajac o swoich. Dzieciaki myślą: oo halloween, w co sie przebiorę, a nie: o swieto zmarłych, pomodle się.

  Kraje daja sie amerykanizować. Zatracają swoją historie, tradycje.

  I o ile halloween w usa ma jakaś tradycje to u nas jest tylko przebierankami i imprezami.

  przykre.

  A chłopak od wody typowy [xxx].

  (-2)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe KINGpin
  Odpowiedz

  ale juz nie bedzie pretekstu że zupa była za słona:) a z tym halloween to naprawde niepokoi mnie że młodzi sie tak jarają wszystkim dosłownie wszystkim co amerykańskie tylko czekać aż jakiś tępy gimnazjalista zacznie nosić koszulkę z wizerunkiem putina( tak jak w usa) bo to świetny trend dzisiaj, takie cool tak jak czegewara czy ten inny [email protected] komunista kiedyś, podczas gdy nas bliskich sąsiadów powinno to obrzydzać…

  (0)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Halloween nie jest “switm amrykńskim” ale przz amerykanów skomrcjaliown trdycja obcną od setek lat w tradycji ludów celtyckich. My mamy swoje Diady (tak te od Mickiewic), któr swoimi pogańskimi korzeniami i funkcj są bliskim krewnym Halloween (odpedanie złych duchów, wspominni zmarłych itp).
  Popularnoś Halloween – to jak popularność NBA – taka amerykaniaja popkultury 😉
  Cude chwalicie, swego ni znacie…
  A poz tym, nie ma święta zmarłych 😉 jst święto Wszystkich Świętych 1.11 i Dzień zaduszny 02.11. I to w dzień zaduszny jest czas na modlitw za zmarłych ;-).

  (1)

Gwiazdy Basketu