fbpx

NBA playoffs: czas weteranów

9

po

Sezon regularny przespał. To młodzież miała biegać, bić się o przechwyty, zbiórki i takie tam. Wałęsał się po boisku, okazjonalnie rzucając do kosza. Nic dziwnego, to jego siedemnasty rok w lidze. Do NBA trafił w wieku 21 lat, dziś ma 37 i zwyrodnienia w stawach. Washington Wizards zatrudnili go w innym celu, miał stanowić element stabilizacji psychicznej w playoffs. Dostarczać punkty gdy innym zaczynały się trząść kolana. Być sobą.

Dziś Paul Pierce znów święci trumfy. Toronto Raptors potraktował średnio 15.5 punktami na skuteczności 58% z gry i tyleż samo zza łuku. W czterech meczach wpakował rywalom czternaście trójek upewniając się, że John Wall będzie miał miejsce na rajdy podkoszowe, a Marcin Gortat na operowanie piłką ze środka. Obaj zawodnicy zaliczyli wyborną pierwszą rundę, a Raptors po ogoleniu na gładko zostali odesłani do domu. 4-0 . To nie zdarza się często u niżej rozstawionej ekipy bez przewagi własnego parkietu.

Wracając do Pierce’a widzieliście jak odniósł się do Drake’a -> ambasadora Raptors?

tt

I co? Myślicie, że ktokolwiek ma mu za złe przechwałki czy trash-talk? A gdzie tam! Z niebywałej odporności psychicznej i wkurzającego charakteru słynie przecież nie od dziś. To już drugi z rzędu sezon, który zakończył ekipie Toronto. Rok temu na Brooklynie wołał:

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

9 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  W końcu ktoś poza mną na tym portalu docenił geniusz, kunszt tego zawodnika. Luźny top 5 SF- all time. A w przeciągu dwóch lat dorobił się ksywki ‘Raptors killer’. Kyle Lowry- pamiętasz blok w game 7? : )

  (34)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Top 5 SF all time to trochę przesada, ale bez wątpienia świetny zawodnik i wzór do naśladowania. Będzie szkoda jak zawiesi buty

  (22)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  “średnich na poziomie 20.2 punktów/ 6.2 zbiórek / 3.7 asyst uzyskanych w 152 meczach playoffs”
  Biorąc pod uwagę, że w obenych playoffs, zeszłych z Nets i ostatnich w barwach Celtics grał poniżej średniej to wygląda to końsko. W takich momentach nachodzi smutek, że nie przypucował drugiego pierścienia w 2010 i może trzeciego w 2012, bo kto wie co by było gdyby ograli wtedy Miami.

  (1)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Zobaczcie sobie na youtube z sezonu regularnego sytuacje Pierce z Drake która miała miejsce w końcówce meczu.

  Zawsze lubiłem Paula. Ma swój charakter. To nie jest zawodnik który będzie się uśmiechał do wszystkich.

  Takich charakterów niestety teraz brakuję, a on jest jednym z ostatnich tego typu zawodników w NBA.

  Mimo że kiedy wygrał mistrzostwo gołe statystki nie są aż tak imponujące jak się teraz patrzy to
  Niezliczona liczba clutch shot w nich i w tych momentach które były kluczowe.

  (7)

Komentuj

Gwiazdy Basketu