fbpx

Nowy wymiar Cleveland, świetna forma Kyrie Irvinga

14

Co!? Cleveland pokonują na wyjeździe Oklahomę? Ilu ludziom zniszczyło to dzisiejszy kupon nie chcę nawet zgadywać. Kto przewidział, że goście wrzucą w czwartej kwarcie 42 punkty, temu konia z rzędem!

Owszem, jeszcze przed meczem wiedzieliśmy, że Kendrick Perkins z powodu naciągnięcia pachwiny opuści 6 tygodni. Że przyśpieszony kurs koszykówki w wyjściowej piątce będzie przechodził rookie Steven Adams, a small-ball znów zagości w Chesapeake Energy Arena. Nie żeby ekipie brakowało 3.4 punktów oraz 5 zbiórek średnio zdobywanych przez 29-letniego Perka. Jego wkładu nie można zmierzyć. Jak bowiem oszacować proces myślowy rywala pakującego się z piłką pod kosz OKC. Poziom komfortu, z jaki penetruje licząc, że nic przykrego, choćby kuksaniec w żebro go nie spotka. Wiecie o czym mówię. A jeśli eksperyment z Adamsem nie zadziała, najpewniej zobaczymy Duranta na silnym-skrzydle, plus Jeremy’ego Lamba biegającego sprinty wzdłuż linii bocznej.

Wczoraj przeciwko Cavs próbowano wszystkiego. Niestety bez rezultatu.

Kyrie Irving, tak ten sam Kyrie Irving, któremu dostało się w tym sezonie za wyniki Cleveland (23-36 dobre jest na 10. miejsce EAST) był wczoraj niczym tygrysica wietrząca świeże mięso. W obliczu kontuzji Diona Waitersa, który parę dni temu przeprostował kolano oraz CJ Milesa wykluczonego z powodu skręcenia kostki – wiadomym było, że Irving będzie musiał wziąć na siebie ciężar zdobywania punktów.

No i wziął! Co powiecie na 4/7 zza łuku, 3/6 z półdystansu, 3/6 z pola trzech sekund, kluczową akcję 2+1 w końcówce, 9 asyst, 4 przechwyty i 31 punktów? Czy mówiłem, że jego zmiana kierunku wciąż wykręca rywalom nogi?

Prawdę powiedziawszy obrona OKC została ośmieszona w końcówce. Byli jak statyści w reklamie Pepsi pt. Uncle Drew.

https://www.youtube.com/watch?v=W3nPEtsB7bk

Scott Brooks zawierzył Westbrookowi, że pokryje Kyrie 1-na-1 i srogo się na tym przejechał. Każdy moment zawahania obrońcy na zasłonie, każdy centymetr przestrzeni Irving zamieniał na punkty. A wszystko to mniej niż 24 godziny po tym, jak ciągnął drużynę w meczu z Raptors.

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

14 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe phb2853
  Odpowiedz

  Czy tak ciężko zrozumieć to, że OKC jest ‘gorsze’ z Westbrookiem na boisku niż bez niego ? Czy nikt tego nie widzi ?

  (15)
 2. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Kondziu
  Odpowiedz

  To już drugi powrót Westbrooka który psuję im całą grę. Jak dla mnie basket OKC wygląda zdecydowanie lepiej i płynniej bez niego..

  (-1)
 3. Array ( )
  Zdjęcie profilowe wiktor.zajczenko
  Odpowiedz

  to sobie przypomnijcie początek sezonu jak OKC grali bez westbrooka i jaką grali kaszane.. a jak wrócił westbrook od razu byli w stanie wygrywać z każdym

  (7)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Gosc
  Odpowiedz

  Rzeczywiście to jest logiczne, ze z westbrookiem grają gorzej niż bez niego świadczy o tym bilans do all star game, gdzie z nim na boisku byli 21-4 a bez niego 22-8,, tak… W ogóle to heat bez wade’a też grają lepiej 😉 Śmiechu warte niektóre z tych komentarzy. OKC ma problem poniewaz nie posiada żadnej dobrej a zarazem doświadczonej opcji z ławki(Martin), która zapewniałaby 15-20 pkt na mecz. Brak perkinsa w tym i w poprzednim meczu tez był zauważalny co nie ulega wątpliwości.

  (13)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe pepe291086
  Odpowiedz

  … Westbrook to wspaniały zawodnik….. Bez Niego nie poradzą sobie w play offach… Spokojnie, On potrzebuje trochę czasu by się rozegrać….Pamiętajcie , że jest po kontuzji… A co do Cavs, mają dobrą passę, ale coś czuję , że za chwile się skończy….. Pozdrawiam…..

  (0)
 6. Array ( )
  Zdjęcie profilowe MemphisBleek
  Odpowiedz

  Dokładnie. Nie wiem co Wam przychodzi do głowy, aby pisać, że Westbrook psuje grę. Czy było tak pięknie na początku sezonu? Czy było tak pięknie kiedy Thunder stracili go w połowie sezonu? Dajcie im trochę czasu i wtedy pogadamy.

  Bardzo dobrze powiedziane Panie Pasiak24

  (6)
 7. Array ( )
  Odpowiedz

  Prawda jest taka – jest RW , jest GORZEJ w wynikach, w grze jest LEPIEJ. Ludzie, kogo Wy robicie z Duranta? Ten chłopak nigdy nie będzie trzymać swojego prime mode przez więcej niż 1-2 sezony jeżeli nikt nie będzie go odciążał na boisku, biegaj sobie po 40minut , dostawaj każdą piłke do game winnera czy innych, asystuj . Musi mieć kogoś, kto mu pomoże, bo przykład drugiego Lebrona z Cavs będzie.

  (3)
 8. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Zeb
  Odpowiedz

  Nie oglądełem tego meczu lecz sprawa z Westbrookiem jest jasna – ma grać. To świetnie im szło bez niego było zasługą heroball Duranta. Obecne problemy mogą też wynikać z reżimu treningowego i innego rozłożenia akcentów na formę. W końcu oni też patrzą i kombinują pod PO. Pewnie że chcą wygrywać lecz trenerowi zależy na maksymalnie szybki wejściu RW w rytm, nawet kosztem niektórych złych decyzji na boisku. Co ważne tak dużo minut po kontuzji oznacza że wszystko OK i można pracować nad psychiką, zagrywkami.

  (0)
 9. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Zeb
  Odpowiedz

  Jak wpłynęłoby to RW jakby go trener posadził w kluczowych momentach – pomyślałby sobie że jest cenki i kołcz nie ma do niego zaufania

  (0)

Gwiazdy Basketu