fbpx

O tym jak Oakley Barkleyowi sprawiedliwość wymierzał

10

Ostatni incydent, czyli wybuch D-Wade’a w stronę Davida Sterna, wywołał lawinę wspomnień. Pamiętacie lockout w 1999 roku? Pamiętacie jak Charles Oakley, podczas spotkania związku graczy, strzelił z liścia Charlesa Barkleya? Oak wiele razy słyszał docinki Barkleya na swój temat i postanowił sprawę zakończyć raz na zawsze. „Powiedziałem mu, musisz zmienić imię. Ja jestem jedynym Charlesem” – miał rzekomo powiedzieć Barkley.

Obaj panowie nie lubili się od dawna, kiedy Barkley występował jeszcze w barwach 76ers. Pierwszy raz starli się ze sobą na boisku podczas meczu playoffs w Philadelphii, a w 1997 roku ciosy poleciały nawet podczas meczu przedsezonowego. Barkley wiele razy naśmiewał się w wywiadach z braku finezji w grze Oakleya. Nazywał go drewnianym klocem. Któregoś razu,  zapytany o to, co sądzi o wymianie Oakley-Marcus Camby, miał ponoć odpowiedzieć: że to upgrade dla Knicków, a jedyne co Oak potrafi na boisku to ciężko pracować.

Po wymierzeniu Barkleyowi policzka Oakley stwierdził: “Myślał, że wszystko między nami dobrze, ale ja nie jestem jego kumplem. Wtedy wszyscy odciągnęli nas od siebie.” Barkley owszem, był w szoku. Zanim zdążył zareagować rozdzielili ich Chris Mills i Antonio Davis. Hehe, lockoutowe wspomnienia są najlepsze. Jak myślicie, jak zakończyłby się ich pojedynek w ringu?

Ostatnie Wpisy

10 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Barkley od Oakleya zawsze lepiej grał i więcej gadał, teraz pewnie też więcej waży, ale gdyby spotkali się na ringu/macie/klatce Sir Charles byłby prędko poskładany. Oakley to bestia!

  (1)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Oak by go rozwalił. jedyne co umiał barkley, to flagrant foul. był jak panienka, która obraża się na cały świat, gdy przegrywa w gumę z koleżankami.

  (-1)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Tak sobie myślę, że z masą nie wygrasz – więc zwyciężyłby cięższy Barkley pewnie, ale dobrze
  zmotywowany Oalkey nie byłby mu dłużny.
  Tylko wiecie co na ich skórze nic nie widać – ciekawe dlaczego ???

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu