fbpx

Patty Mills na celowniku New York Knicks

15

Ledwie San Antonio Spurs odebrali należny im puchar, a już zaczynają się próby rozmontowania mistrzowskiego składu. Nie martwcie się jednak, jak zapowiada Tony Parker, w przyszłym sezonie spodziewać należy się powrotu zarówno trenera jak i piątki kluczowych graczy SAS, a cała sprawa dotyczy jedynie zastępcy Parkera na rozgrywaniu, czyli wolnego-agenta Patty’ego Millsa.

Co prawda Australijczyk zanotował sezon życia: w mocno ograniczonym czasie gry 13 trójkami poczęstował Miami w pięciu meczach finałów, a jego skromny (1.1 mln dolarów) kontrakt właśnie dobiegł końca, ale nie mam wątpliwości, że Gregg Popovich szybko znajdzie zastępstwo na to miejsce. Nie żeby był z tego powodu zadowolony…

Na Patty’ego zęby ostrzy sobie nikt inny, jak tylko Phil Jackson. To jasne jak słońce, że dotychczasową pozycję w zespole (pracę) straci Raymond Felton, trudno powiedzieć w jakim zakresie Knicks będą potrzebować dynamicznego rozgrywającego pokroju Millsa, pomimo imponującej energii i starań w obronie, nie jestem pewien czy 180 centymetrowy zawodnik byłby starterem, ale z pewnością, jako wsparcie z ławki byłaby to genialna opcja.

Nowojorski zespół, jako regularny płatnik podatku od luskusu  jest w stanie zaproponować zawodnikowi tzw. mini mid-level exception, czyli umowę wartą w okolicach 3.2 mln dolarów za sezon. Pytanie tylko, czy to wystarczy aby wyciągnąć Millsa z San Antonio.

Dla przypomnienia, Australijczyk był najlepszym strzelcem turnieju olimpijskiego przed dwoma laty w Londynie ze średnią 21.2 ppg

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

15 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Patty Mills to wspaniały zawodnik , mam nadzieję , że nie odejdzie ze Spurs. Nareszcie odnalazł miejsce dla siebie , więc zrobi ogromny błąd jeśli zmieni klub..

  (32)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  @knickerbooker
  ta rozrusza cpaniem i imprezami przed meczami haha. Niech on sie nie zbliza do porzadnych klubow i zawodnikow. Niech pajacuje dalej w NY.

  (13)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Radze zajzec na hoopshype w dział salaries i przestac fantazjować… SAS maja jedynie 53 banki w kontraktach na przyszly sezon:) Knicks ponad 90 ^^
  w tym roku zrobili majstra za 63 miliony dolcow, Patty dostanie dobra oferte i zostanie za pare lat bedzie budowac nowe Spurs razem z tegorocznym MVP!

  (1)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Jestem spokojny o przyszłość Patty’ego w San Antonio, podobnie jak Diawa i Bonnera (chociaż Matt, kto wie … nie daje już zbyt wiele zespołowi). SAS zaproponują pewnie “kangurowi” około 3 – 4 mln $ rocznie w nowym kontrakcie a zresztą kto rozsądny chciałby w tym momencie odchodzić z San Antonio? To raczej oni mogą mieć kłopot bogactwa, jeśli okaże się, że wszyscy chcą nagle tam grać. JR Smith w Spurs? Jak to było w tym dowcipie? “Fantastyka piętro wyżej Panie” 😉

  (1)

Komentuj

Gwiazdy Basketu