fbpx

Penny Hardaway legenda Memphis

11

Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale uważam, że Penny Hardaway (obok Magica Johnsona) w swoim prime to jeden z dwóch najwybitniejszych playmakerów w historii NBA. Wyobraźcie sobie ponad dwumetrowego rozgrywającego, któremu nie można wybrać piłki w koźle, który potrafi minąć cię w pierwszym kroku, przeskoczyć oraz wepchnąć tyłkiem pod samą obręcz. Powiem więcej, Hardaway dwadzieścia lat temu był jak odchudzona wersja dzisiejszego LeBrona Jamesa. Z pewnością nie tak potężny i silny, ale z doskonałym przeglądem parkietu, sporą przewagą wzrostu oraz prawdziwym dynamitem w nogach. I choć zdobywanie punktów przychodziło mu z łatwością, jego prawdziwą naturą było dogrywanie piłek do kolegów. Za to cenili go wszyscy, tym się wyróżniał oraz cieszył najbardziej. Dziś ambasadoruje stanowi Tennessee, skąd pochodzi oraz gdzie uczęszczał do college’u. W te lato na rynek wchodzi także wznowiona linia kicksów Penny’ego Nike Foamposite. Nie ukrywam, liczymy, że któryś z polskich sklepów odważy się (cena!) sprowadzić kilka modeli do Polski. Tymczasem zobaczcie jak dużym szacunkiem ten 40-letni gracz wciąż cieszy się wśród społeczności Memphis.

Ostatnie Wpisy

11 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Szkoda, że Penny nie miał okazji grać dłużej, z pewnością byłby wtedy już w HoF…

  Ps.
  Rozumiem, że to “miszcz” to tylko ironia/”gra słowna”…

  (0)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  @Pel
  Sterydziany czy nie, warunki fizyczne Lebrona robią wrażenie. Gdyby to była tylko kwestia sterydów, wszyscy w NBA byliby tak zbudowani. Ale to też ciężki trening i przede wszystkim świetne geny.
  Pozdrawiam 🙂

  (0)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Nike Air Foamposite wychodzą co pewien okres (w tym roku słynne ‘galaxy’, ale także ‘electrolime’ i ‘metallic red’). W tym roku ma wyjść jego piąty model – Air Penny V (czyli sytuacja niecodzienna – gdy powrót do kontynuacji linii zawodnika po zakończeniu przez niego kariery), który ma tylko nieco nawiązywać designem do poprzedników (a nie jak 1/2 cent, zoom rookie lwp być zlepkiem kilku modeli w jeden) z wykorzystaniem nowych technologii.

  (0)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Szkoda że był tak często kontuzjowany …..no i szkoda że największy z największych centrów wolał iść biegać nad “jeziorem” niż zdobywać z Penny’m tytuły ……może w Orlando wisiało by więcej flag pod dachem…..

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu