fbpx

“Nie osiągniemy poziomu sprzed 5-6 lat” Gregg Popovich o Spurs

19

Patrząc na jego występy na IO w Londynie, co do zespołu Spurs wniesie Patty Mills?

Nie musiałem oglądać igrzysk, żeby wiedzieć co może wnieść. Chodzi wyłącznie o to, że dołączył do nas tak późno w ubiegłym sezonie i ciężko było wdrożyć go w system. Jest agresywnym, zaciętym graczem ataku. Potrafi rzucić trójkę,  szuka możliwości zdobycia punktów i tego właśnie będziemy od niego wymagać. Defensywnie jest jak szkodnik, nieduży ale uparty. Ma wiele odwagi i potrafi wleźć ludziom za skórę. Jego potrzeba rywalizacji i ofensywne talenty są tym, czego od niego chcemy.

W zeszłym sezonie atak działał rewelacyjnie, czy defensywa będzie priorytetem podczas obozu przygotowawczego Spurs?

Obrona zawsze była dla nas fundamentem, ale wiesz, nigdy nie osiągniemy poziomu, który prezentowaliśmy pięć czy sześć lat temu w obronie. To niemożliwe z wielu powodów. Jednak wciąż akcentujemy defensywę, możemy być lepsi, musimy(!) być lepsi jeśli chcemy rywalizować z tymi gośćmi.

Czy masz jakichś ulubionych wykonawców muzycznych?

Słucham staroci: Jimmy Hendrix, Led Zeppelin…

Stephen Jackson nie podrzucił ci czegoś do słuchania?

Jack zwykł próbować podrzucić mi swoje taśmy, ale nie rozumiałem niczego, o czym gadali. Fakt, do niektórych kawałków można było tańczyć, ale kiedy zacząłem się przysłuchiwać oddałem mu je z powrotem.

Jaki sezon czeka Kawhi Leonarda? Jak widzisz jego rozwój w ciągu kolejnych pięciu lat?

Myślę, że chłopak będzie gwiazdą. Podejrzewam, że z czasem stanie się twarzą San Antonio Spurs. Jest wyjątkowym graczem po obu stronach boiska. Rzeczą, która pozwala być pewnym tego dzieciaka jest fakt, że tak bardzo tego chce. Chce stać się dobrym graczem, rewelacyjnym graczem. Przychodzi wcześnie, zostaje dłużej, słucha wskazówek, jest jak gąbka. Gdy weźmiesz pod uwagę, że ma tylko rok doświadczenia w koledżu i nie przeszedł jeszcze ani jednego obozu przygotowawczego NBA, dostrzeżesz, że będzie wyjątkowy.

Jak zamierzasz przygotować zespół do kolejnego sezonu biorąc pod uwagę wzmocnienia Lakers, Heat…?

Działania innych drużyn są poza naszą kontrolą, będziemy martwić się, jak powiedziałem, wdrożeniem Kawhi’ego w nasz system. Boris (Diaw przyp.red.) Patty Mills, spodziewam się poprawy także u Danny Greena. Myślę, że Tiago (Splitter przyp.red) i DeJuan Blair zaliczą dobry rok. Na tym się skoncentrujemy oraz na tym, co musimy zrobić jako zespół i wtedy zobaczymy jakie mamy szansę z tymi drużynami.

Jakie książki czytasz w przerwie letniej?

Zazwyczaj czytam kilka książek na raz, bo nigdy nie siedzę na tyle długo by jedną skończyć. W tym momencie kończę czytać biografię Stalina oraz inną o Putinie. Próbowałem przejść przez “Ulissesa”, ale nie jestem wystarczająco twardy. Zbyt trudne, za dużo wielkich słów, konceptów, które są ponad mój intelekt, ale zawsze obiecywałem sobie ją skończyć. Tak od trzech lat.

czytaj dalej>>

1 2

Ostatnie Wpisy

19 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Jeden z trzech najlepszych coachów w historii. Cieszę się, że moi Heat zdobyli tytuł, ale poza nimi moje ulubione teamy to Chicago i Spurs. Parker, Duncan. Tam jest kolektyw. Świetnie zapowiada się przyszłość Greena, Leonarda czy Mills’a, który na IO niszczył wszystkich. W połączeniu z wielkim doświadczeniem i zajebistym trenerem to mieszanka wybuchowa. Mam nadzieję, że pokażą na co ich stać też w przyszłym sezonie. 😉

  (0)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Końcówka miażdży, Greg jak Greg, nie wyobrażam sobie kogoś innego na stołku kołcza Spurs.
  Fenomen. Prowadzi drużynę od czasów Twin Towers!

  (0)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Praca z takim trenerem to marzenie.Prawdziwy Mistrz,swiadomy własnych ograniczeń i pełen szacunku dla graczy. Chapeau bas , Monsieur Popovich !!!!

  (0)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Inteligentny facet z charakterem, dla mnie trener idealny, co on wyciąga z tych relatywnie rzecz biorąc średniaków NBA to skandal. Swoją drogą międzynarodowy scouting SAS mają chyba najlepszy w lidze.

  (0)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  widać, że ma facet dystans do siebie, ludzi i świata 🙂 mój ulubiony trener “ery nowożytnej” w NBA obok Phila Jacksona 🙂

  (0)
 6. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Pozazdroscic takiego trenera , obecnie najlepszy coach w lidze , swietnie potrafi poukladac druzyne aby dobrze funkcjonowala , potrafi zmotytowac zawodnikow oraz podejmowac sluszne decyzje kadrowe ,a do tego jest szczery wieku nie da sie zatrzymac i SAS bedzie coraz ciezej o dobre wyniki 🙂

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu