fbpx

Rockets! Motherf%ckers!

14

Jak wyglądają Houston Rockets po miesiącu rozgrywek 2013/2014?

bilans: 13-5
trend: 5 zwycięstw z rzędu

średnia punktów: 109.4 (I miejsce w lidze)
skuteczność z gry: 48.9% (II miejsce)
punktów na sto posiadań: 111.4 (II miejsce)

Rockets grają szybko, średnio 96.6 posiadań piłki w meczu, a to szóste najszybsze tempo w NBA.
Lubią biegać, oddawać rzuty trzypunktowe. Są też mistrzami w ilości wymuszanych przewinień.
Gro osobistych to oczywiście Hack-a-Howard, jednak liderem ligi w tym elemencie pozostaje James Harden.

% rzutów wolnych/ oddanych rzutów z gry: 42.8% (I miejsce)
% trójek / oddanych rzutów z gry: 35% (I miejsce)

Niewątpliwie chłopaki nie mają problemu ze zdobywaniem punktów, a jeśli Dwight nie daje się wpędzić w problem z faulami na początku meczu – bardzo przyzwoicie wygląda obrona strefy podkoszowej Rakiet.

efektywna skuteczność z gry rywali: 46.9% (5 miejsce)

Oznacza to, że przeciwnicy zdobywają punkty w 46.9% przypadków posiadania piłki (kosz bądź wymuszony faul). Jedynie Pacers, Spurs, Bulls i Warriors spisują się lepiej w tym aspekcie.

Problemem, rzeczą, która zaboli ich w dalszej fazie sezonu bądź playoffs jest paskudna obrona obwodowa, praktycznie brak presji ze strony pierwszej linii. Harden wzorem Kobe po 30-tym roku życia jakby oszczędzał siły na atak, a J-Lin jest obrońcą cieniutkim jak blachy w fordzie focusie.

Zarówno liczba popełnianych (16.7) jak i wymuszanych (12.0) strat to wyniki najgorsze spośród wszystkich zespołów ligi.

Nic to! Atmosfera w zespole jest świetna. Howard odzyskał wigor i chęci do życia, a jeśli uda im się oddać Omera Asika i pozyskać w zamian inteligentnego podkoszowego z warsztatem na post-up, być może postraszą nawet wejściem do finału konferencji.

[vsw id=”7CdywKXwifM” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

14 comments

  • Array ( [0] => administrator )

   Za wczorajszą energię w polu trzech sekund, 5/8 FT i zwycięstwo nad SAS. Innymi słowy KOniu dał radę. Nie robią z niego pierwszej ani drugiej opcji i dobrze.

   (0)
 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Dla mnie takim zaskoczeniem w tej ekipie jest Parsons, robi im dobrą robotę. W PO to im zdecydowanie gra zwolni, ciekawe jak sobie wtedy poradzą. Koniu umiejętnie wykorzystywany, nie oczekują za dużo od niego i to procentuje.

  (-1)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Graja niezly basket, rzucaja sporo punktow i na pewno beda w czolowce zachodu, ale mimo ze maja Dwighta w skladzie to sa wrecz beznadziejni w obronie, a bez tego nie da sie zajsc daleko. Parsons jest jednym najbardziej niedocenianych graczy w lidze

  (2)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Parsons jest niesamowity, dobry i na bronionej połowie i w ofensywie, czeka go spory następny kontrakt. Dwight dalej kręci double double więc standard, poprawił osobiste i atmosfera jest świetna. Dalej Harden jest ich gwiazdą i robi im całą grę, ale mimo wszystko są za słabi w defensywie na mistrza. Może im się uda wejść do finału zachodu, ale w to też wątpię. Jeszcze nie teraz. Chociaż jak kogoś ciekawego dostaną za obrażonego Asika to kto wie.

  (0)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Noo… Aż się prosi, żeby pozbyć się Asik’a. Za Niego ktoś na czwórkę, kto rzuca, i nie daje się jechać pod swoim koszem.

  (0)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Daję głowę, że Rox nie utrzymają takiego poziomu zbyt długo. Równie dobrze można by pisać w podobnym tonie o Sixers czy PHX bo też miały okresy gry. Dużo się mówi o konfliktach w szatni (podobno Drwal z Brodaczem cisną po Linie jak coś nie idzie:)) Wystarczy jedna kontuzja podstawowego gracza i wszystko się sypnie, a Dwight nie gwarantuje na razie żadnych sukcesów, uwierzę jak zobaczę ich w pófinale konfy.

  @Tomek GB to portal rozrywkowy, nie oczekuj zbyt wiele, choć i tak dużo się zmieniło ostatnio (więcej treści na poszczególnych stronach) co wytykałem swego czasu i zostałem za to zbesztany na forum. Sprawa jest już wyjaśniona i nie mam żalu.

  pozdro dla całej Redakcji 🙂

  (1)
 6. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  @NYKFan podobno są prowadzone już rozmowy na linii Rox – Pelicans w sprawie wymiany Asik – Ryan Anderson. Byłby to dobry ruch dla obu ekip.

  (0)
 7. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  aha, Rox nie mogą szukać typowej czwórki gdyż Howard potrzebuje kogoś w typie Ryśka Lewisa żeby rozciągać strefe podkoszową. Tylko w takich warunkach Howard mógł dominować tak jak było to w Orlando i tam też osiągnął największy sukces.

  (1)

Komentuj

Gwiazdy Basketu