fbpx

Russell Westbrook w tegorocznym konkursie wsadów

28

Konkurs wsadów to nie jest prosta sprawa. Jako niegdysiejszy “skoczek wzwyż” coś o tym wiem. Rozgrzewasz się i rozciągasz 10-15 minut, a kolejno każą ci siedzieć na ławeczce i pozować do kamery w oczekiwaniu aż prowadzący imprezę wyczyta wszystkie nazwy sponsorów, powita gości, przedstawi uczestników i generalnie na parkiet wjedzie asortyment przez który czasem przychodzi ci skakać. Do tego czasu kolana są znów zimne, a sprężynę w nogach znów trzeba by nakręcić. Tymczasem publika oczekuje pokazu! Nawet jeśli na co dzień wkładasz nos w siatkę, może się zdarzyć, że w danym momencie nogi odmówią posłuszeństwa, ręce zmarzną i nie schwycą piłki jak trzeba, a Ty się po prostu wygłupisz! Arsenał wsadów, które masz przygotowane na daną okoliczność to druga sprawa. Ryzykujesz double-pump czy walisz zwykły plecak? Czasem tylko na to stać nawet największych skoczków. Po prostu spalają się psychicznie.

Stąd największe gwiazdy NBA często odmawiają udziału. LeBrona nie udało się namówić, a reszta clownów typu Dwight Howard już dawno się ludziom znudziła. Co ciekawe istnieje szansa, że w tegorocznych SDC wystąpi… Russell Westbrook. Jak sam mówi: chciałby spróbować zanim straci dynamit drzemiący w nogach. Trochę się boi. Kryguje. Twierdzi, że taki raczej z niego “in-game dunker” etc. Miejmy nadzieję, że David Stern przywoła go do porządku. Przynajmniej byłoby ciekawiej niż w zeszłym roku:

zobacz więcej wsadów RW#0 >>

1 2

Ostatnie Wpisy

28 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Szkoda że nie będzie więcej gwiazd w tym konkursie wsadów bo dla niektórych to może być ostatni weekend gwiazd 🙁 OBY NIE !

  (0)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Ma racje- jest bardziej in game dunkerem ale jednak czasem potrafi zapakować ze stylem… Chciałbym zobaczyć jego rywalizacje w SDC razem z(zdrowym) Johnem Wallem. A wracając do pierwszych zdań- wcale nie jest prawdą, że gwiazdy to najlepsi dunkerzy- wyobrażacie sobie takiego niby umiejącego pakować KD w Contestcie, bo ja nie. Dobrze, że LeBron nigdy nie dał się namówić bo po prostu zrobił by lipe…zwyczajnie ma słabą fantazje(oczywiście co innego w grze) co udowodnił w konkursie McDonald’s:
  http://www.youtube.com/watch?v=TP0oSL1cssM

  (0)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  @MHfan Ty chyba chłopie nie wiesz co mówisz Lebron moim zdaniem spokojnie mógłby wygrać nie jeden taki konkurs, szkoda tylko że odmówił gdyby był lżejszy i nie wżył tyle co center, strasznie szkoda ze nie wystepował w pierwszych 5 swoich latach gry w SDC, co do Westa to mówiłem to już w poprzadnich latach, że powinnien wystapić on sie porusza jak jakis owad 😀

  (0)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Westbrook ok, do tego Farried obowiazkowo i Gerald Green kto jeszcze? Iguodala juz byl tak jak i Paul George, Lebron z calym szacunkiem ale ostatnio ma malo finezyjne wsady, na pewno John Wall by sie spisal i jeszcze przychodzi mi na mysl Alonzo Gee z Cleveland

  (1)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  Ja bym bardziej stawiał na Janka Ściane jak już chcecie jakiegoś pg 😉

  Ps. James white nie wystąpi chyba, odesłali go do d-league ;<

  (0)
 6. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Nie darzę go wielką sympatią ale ma chłopak talent do dunków. Ciekawe czy psychicznie wytrzyma presje i czy będzie mieć na tyle finezji w swoich wsadach aby wygrać konkurs . W Slam Dunk widzę oprócz wyżej wymienionych Jeffa Greena no i Harrisona Barnesa ten rookie ma vertical 🙂

  (0)
 7. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Nie lubie westbrooka bo za bardzo pajacuje ale chcialbym go zobaczyc sdc, trzeba przyznac z e jak na pg to wsady ma mocne 🙂

  (0)
 8. Array ( )
  Odpowiedz

  Jak tak patrze na te filmiki to nie wiem co Westbrook mógłby takiego zrobić. Pewnie windmilla który już był tysiąc razy i co poza tym? Russel nie umie zbytnio robić konkursowych wsadów, ma za mały repertuar. Jak wystartuje to coś mi się wydaje że pójdzie w jakieś pajacowanie które już większość a może nawet i wszystkich denerwuje.

  (0)
 9. Array ( )
  Odpowiedz

  Obawiam się że obecność Westbrooka nie jest gwarancją wysokiego poziomu w SDC. Zrozumcie jedną rzecz, posiadanie dużego wyskoku, szybkości, ogólnie atletyzmu to jedno a umiejętności wykonywania wsadów to drugie. Ktoś kto imponuje sporą sprawnością fizyczną nie posiada z automatu jakiegoś większego dunkowego skilla.

  (0)
 10. Array ( )
  Odpowiedz

  Jakiego wyskoku?!
  Wg mnie to on jest średniakiem jak na nba, tylko się afiszuje z dunkami mocno.

  Poza tym sdc to juz jesst komercha, przyjdzie jakis gryfin stanie na samochodzie i po konkursie.

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu