fbpx

Seventh Woods: 14-letni fenomen

30

Wyobraź sobie taką sytuację: jesteś kapitanem licealnej drużyny koszykówki. Jako trzecioklasista masz największe doświadczenie, długo czekałeś na swą szansę i jako podstawowy rozgrywający czujesz, że pod Twoimi skrzydłami drużyna zajdzie w szkolnych rozgrywkach naprawdę wysoko. Na pierwszy SKS we wrześniu przychodzisz pewnym krokiem. Na sali widzisz pełno “kotów” próbujących dostać się do Twojej reprezentacji.

Idziesz porzucać zbijając piony ze starszymi kumplami i patrząc z wyższością na młodziaków. Rozgrzewkowo wykonujesz dwutakcik, kozłujesz, biegniesz z piłą na drugi kosz, trochę nonszalancko wykonujesz euro-step a’la Dwyane Wade mijając wyimaginowanego obrońcę i nagle BAM!

Przecierasz oczy ze zdumienia. Czy to samolot? Co to w ogóle było? Czy ten niepozorny KOT właśnie zablokował Cię łokciem??!!!! No to już wiesz jak musieli czuć się starsi koledzy, gdy do Hammond High School przyszedł 14-letni Seventh Woods.

Mimo wciąż nie ukończonych piętnastu lat, chłopaczek już jest pierwszym rozgrywającym Team USA U-16!

Szybki, skromny, opanowany, ze smykałką do gry obronnej, nienagannie wyszkolony technicznie, 185-centymetrów (wg ESPN bio) grające sporo nad obręczą, rakieta w tyłku, podobnie jak Kyrie Irving zbiera doświadczenie na reprezentacyjnym poziomie od najmłodszych lat.

NIESAMOWITY DZIECIAK! Jeżeli reguły byłyby inne, idę o zakład, że już dziś dostałby kilka minut w zawodowym klubie! O ile stawy wytrzymają, ligowy pewniak. Lepiej zapamiętajcie to nazwisko.

Ostatnie Wpisy

30 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  To co robi ten ziomek wykracza poza granice zdrowego rozsądku . Ja tak nie potrafię ,ale zawsze tłumaczę to sobie tym ,że nie jestem xxx.

  (7)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  wygląda jakby miał mniej niż 175 cm ale może jest jeszcze młody, szczupły itd.

  już w necie napisali : Seventh Woods may be the next Lebron James

  następny Russell Westbrook na 100% będzie w NBA

  (3)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Na tym filmiku widać tylko ze ma smykałkę do przechwytów i jest bardzo atletyczny. Oby poprawił cala resztę, bo skoro nie jest pokazane nic więcej to chyba nie zachwyca niczym innym. Za mało na NBA ale jeszcze ma czas się rozwinąć 😉

  (-1)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Dla wszystkich “znafcuff” – w szkołach średnich w Stanach gra się już z obręczami na pełnej wysokości, czyli 10 stóp lub 3,05 m jak kto woli.

  (-2)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Jestem w tym samym wieku, 2 cm niższy, ale ładuję tylko jedną ręką. Propsy dla gościa! Trzeba chyba zacząć ćwiczyć wyskok przez wakację !!!

  (0)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  To spokojnie jest 3,05. Ma 185 cm wzrostu. Wystarczy spojrzeć na wysokość na jaką gość skacze i porównać z wzrostem. Ludzie, grywacie Wy czasem w tego kosza?

  (2)
 7. Array ( )
  Odpowiedz

  Ja widzę u niego przede wszystkim świetną motorykę. Kosze chyba są na normalnej wysokości, widać że chłopak doskakuje rówieśnikom do pasa więc połączenie skoka i długich kończyn daje taki efekt. Życzę mu zdrowia-będzie potrzebne!

  (1)
 8. Array ( )
  Odpowiedz

  Umówmy się.. w PL też chłopaki by tak latali, gdybyśmy mieli ten system szkolenia młodzieży co w US
  a bycie ‘czarnym’ dawałoby im przewagę na pewno ale jeszcze nie na tym poziomie..

  (5)
 9. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Na razie to ja widzę tylko punkty z kontry. Chciałbym zobaczyć go w ataku pozycyjnym. Co nie zmienia faktu, że jest kotem 😀

  (4)

Komentuj

Gwiazdy Basketu