fbpx

Shaq O’Neal: talizman szczęścia w NBA?

11

Jakie drużyny zdobywały mistrzostwo NBA za “Waszych czasów”? Nawet jeśli interesujecie się NBA od ponad 20 lat mistrzowskich organizacji nie było wcale tak dużo. Policzmy: Boston Celtics, Los Angeles Lakers, Detroit Pistons, Chicago Bulls, Houston Rockets, San Antonio Spurs, Miami Heat i Dallas Mavericks. To między tymi ośmioma ekipami rozdzielano mistrzowskie pierścienie od… 1983 roku !!! Spójrzcie, jak wyglądało to od sezonu 1998-1999, czyli w czasach, które już większość z nas dobrze kojarzy:

Jakie wnioski nasuwają się po zerknięciu na powyższą grafikę? Przede wszystkim, Spurs, którzy zdobywali mistrzostwo NBA na przestrzeni trzech dekad (mając ten sam trzon drużyny) są ewenementem w historii sportu. Po drugie: bez względu na to, co stanie się w tym roku, trzeba będzie dopisać nowe logo do tabeli.

Ale jest jeszcze coś. Choć wydaje się to zupełnie nieprawdopodobne, to jest fakt: Philadelphia 76ers w roku 1983 była OSTATNIM mistrzem NBA, u którego w składzie nie było żadnego zawodnika grającego w przeciągu swej kariery w jednej drużynie z Shaquillem O’Nealem… Wyobrażacie to sobie?!

Możecie pobawić się w sprawdzanie, każdy mistrzowski team od 1984 miał w swoim składzie kogoś “skoligaconego” z O’Nealem.

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

11 comments

  1. Array ( )
    Odpowiedz

    Dobry ból dupy u niektorych. Artykuł na luzie pisany,ot tak żeby przeczytać się uśmiechnąć a typy napina jakby tu conajmniej chodziło o dyskusje nad przyszloscia NBA… Ja pierwszy team jaki pamiętam to teren peat lakers

    (11)

Komentuj

Gwiazdy Basketu