fbpx

Space Jam 2: z tymi Monstars Jordan i spółka nie mieliby szans

31

Przypomnijcie sobie na szybko film Space Jam.

Pamiętacie jakim gwiazdom NBA kosmici zabrali talent aby utworzyć zespół Monstars?

Monstars o mały włos zlały ekipę Królika Bugsa, Diabła Tasmańskiego, Elmera, Kurczaka… ach no i Michaela Jordana.

Przynajmniej w pierwszej połowie zdominowali mecz grając presją na całym boisku.

No więc pamiętacie komu świsnęli talent?

Powiem Wam, byli to: Muggsy Bogues, Larry Johnson, Patrick Ewing, Charles Barkley i Shawn Bradley.

Powodem porażki mogło być kiepskie zbilansowanie składu: niziutki (159 cm) rozgrywający, na dodatek bez rzutu, dwóch “oszukanych” silnych-skrzydłowych i dwóch centrów. Żadnej siły ogniowej z obwodu, kiepska motoryka zważywszy, że Barkley w tamtym okresie najlepsze lata miał już za sobą, marny spacing i ścisk pod koszem.

Wystarczyło, że animki zacisnęły obronę w polu trzech sekund i nasi “kosmici” zupełnie stracili rytm grania. Nie wspomnę już o braku ławki rezerwowych. W efekcie mecz wymknął im się z rąk, a Michael Jordan (jeśli pamiętacie fabułę filmu) uratował swój tyłek i mógł powrócić do NBA i zakasować trzy kolejne tytuły.

[vsw id=”bdtESx2wmdA” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

31 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  LeBron-fioletowy , Griffin-zielony, Noah-pomaranczowy , Niebiski – Anthony Davis przez te brwi , tak mie sie wydaje 😉 a czerwony to Harden 😀

  (-10)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Griffin, Noah, James, Durant, ale ten niski to na harden za chudy:D tylko broda się zgadza:D mogli dać np. Curry’ego, Ronda ale Rubia:D

  (-4)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  wydaje się,ze Bosh bo kręci na palcu lewej ręki, choć brwi faktycznie sugerowałyby inaczej, Griffin napewno zielony, fioletowy wygladał by na Melo ale on nie jest tak dojebany przecież, zresztą ten Noah to zupełna pomyłka, od kiedy on ma takie bary.
  najmniejszy to raczej KryptoNate.

  (-4)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Jak tak patrze na niektóre zagrania Blake to on ma coś z Monstarsa, kompletna masakra np wsadka nad Perkinsem albo Mozgovem. Żaden kosmita by się nie powstydził.

  (7)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  przecież na rozgrywajku by LBJ grał!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! gupie knury

  (-1)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  WTF?!
  Technika wzięła górę nad fizycznością?!
  Pfff…
  Wystarczy porównać warsztat czysto koszykarski MJa, Kobe, i takiego choćby Durant’a. albo “King(Pfff) James’a”…

  (-1)
 7. Array ( )
  Odpowiedz

  Mi na pierwszy rzut oka ten fioletowy pasował do LBJ’a, ale skoro on miałby być bohaterem sj2 to pomyślałem o Cousinsie.

  (-1)
 8. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Haha to tylko bajka, a wy tu wysnuwacie taktyki gry. Jak kręcili ten bajkowy mecz na pewno o tym nie myśleli, bo to dla dzieci. 😀

  (0)
 9. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Gra jest teraz ukierunkowana bardziej na “skill” niż na fizyczność? Czyli mam rozumieć, ze Ewing, Jordan, Bogues, Johnson i cała reszta gwiazd ligi w tamtym czasie to fizyczne kloce, z małymi umiejętnościami technicznymi, a LBJ, Griffin i reszta tej dzisiejszej ferajny to techniczni wirtuozi? Chyba kogoś pogięło :).

  (1)

Komentuj

Gwiazdy Basketu