fbpx

Tajemnice Terry’ego Roziera

15

tr

“With the 16th pick, of the 2015 NBA Draft, The Boston Celtics select… Terry Rozier from University of Louisville.” Te słowa wypowiedziane przez komisarza w noc draftu były zaskoczeniem nie tylko dla kibiców Celtics, ale i dla samego zainteresowanego. W swoim drugim roku na Louisville Rozier był typem gracza all-around, dostarczał drużynie 17.1 punktów 5.6 zbiórek i 3.0 asyst w 33 minuty spędzane średnio na boisku.

Żaden raport nie notował go tak wysoko, został wybrany przed chociażby mierzącym 206 cm Samem Dekkerem, który zaliczył świetny sezon w barwach finalistów z Wisconsin. Wybór kolejnego rozgrywającego do składu Celtics (Marcus Smart, Isaiah Thomas, Evan Turner?) wydawał się zupełnym szaleństwem, a zwłaszcza tego konkretnego gościa, jak wiemy Boston wybierał jeszcze z 27. i 33. pickiem a co za tym idzie, istniała spora szansa, że Rozier będzie jeszcze do wzięcia.

Danny Ainge zdecydował się na tego chłopaka, nie zważając na palące potrzeby zespołu: strzelcy zza łuku,  gabaryty w trumnie. Nie wierzył raportom mówiącym o brakach Roziera jeśli idzie o przegląd parkietu, niepewnym rzucie z dystansu i ograniczonych możliwościach rozwoju na poziomie NBA. Posłuchał chyba nielicznej grupy skautów, która widzi w 21-letnim Terrym kolejnego Damiana Lillarda. W każdym razie, dla Roziera pokonywanie trudności to coś, co robi całe życie.

Wycinki z gazet, zdjęcia, a pod poduszką koszulka Celtics z podobizną Terry’ego – tak wygląda kojo Roziera Seniora w zakładzie karnym w Lake Erie. Do odsiadki pozostało mu jeszcze 3 lata z 13 zasądzonych za zabójstwo, porwanie i rozbój. Chęć zobaczenia syna grającego w NBA na żywo i uściskanie go jest jego największym pragnieniem.

Terry Rozier przyszedł na świat 17 marca 1994 w Youngstown, Ohio. Miejsce to czasy świetności ma dawno za sobą. Kiedyś prężnie funkcjonował tu przemysł stalowy, ale po recesji miasto weszło w skład tzw. Rust Belt. Obecnie najlepiej prosperującym biznesem jest tu więziennictwo. Na terenie miasta znajdują się trzy więzienia, a okolica ma jeden z najwyższych wskaźników przestępczości i morderstw w całych Stanach.

W Youngstown po prostu się tkwi, bo to jedyne życie, jakie znasz [Gina Tucker, matka]

1

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

Ostatnie Wpisy

15 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Nawet nie znałem jego historii i w dniu draftu chwilowo byłem zaskoczony jako fan Celtów, ale potem potem popatrzyłem na to jak on w ogóle gra, na jakieś skróty z meczów, na słabości i mocne strony i pomyślałem lubię tego gościa.
  Ludzie z takich środowisk mają zazwyczaj 2 strony, albo będzie miał tak twardą dupę, że zostanie gwiazdą, albo stoczy się jak mu się nie będzie powodzić. Oby to było to pierwsze bo ma naprawdę świetny potencjał i jako fan Celtów cieszę się, że mamy go w ekipie.

  (42)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Też byłem sceptycznie nastawiony. Pomyślałem, kolejny, który zginie w tłumie i za rok nikt nie będzie o nim pamiętał. Teraz jednak widzę, że gość ma papiery na granie, no i motywacji na pewno mu nie zbraknie. Po takich doświadczeniach życiowych poradzisz sobie z każdą presją. Byle nie skończył jak jego idol z dzieciństwa.

  (15)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  A ja uważam, że całą karierę będzie ligowym średniakiem. Coś jak MAtt Barnes. Skończy jak Steve Francis. Niestety genów nie oszukasz. Ostatnio było to widać na przykładzie Johna Hensona. Podpisał nowy lukratywny kontrakt, a chciał obrobić sklep z zegarkami. To jest silniejsze od nich. Murzyni są jak Cyganie, kradzież mają we krwi.

  (-32)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  @Hieronim Budka
  Co ty gadasz, Henson chciał kulturalnie wydać kilkadziesiąt tysięcy dolarów na Rolexa, problem w tym, że pewnie ubrał się jak to zwykli ubierać się murzyni, a obsługa sklepu nie była przyzwyczajona, że jeśli do sklepu wchodzi młody murzyn to na pewno nie ma zamiaru wydawać pieniędzy na zegarek.
  I już pomijając twoje ciemnogrodzkie myślenie związane z rasą, bo białych zabójców jest tyle samo co czarnych, wszystko jest kwestią środowiska, a to ile melatoniny masz w swojej skórze ma wpływ tylko przy opalaniu

  (6)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Glad to be the Celtic, once a Celtic always a Celtic
  Witamy Rozier, podobno dobrze rzuca wolne i sieka zza łuku na high 6tees. Tak było w scouting raport. Zobaczymy w praniu

  (0)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  “Zgodnie z literą tamtejszego prawa, jeśli ginie człowiek podczas popełniania przestępstwa, oskarżonym stawia się zarzut morderstwa.”

  Piekny kraj pod względem prawa.

  A z chłopaka może bedą ludzie, chociaz nie wiadomo czy przeszłosc da o sobie zapomnieć.

  (3)
 7. Array ( )
  Odpowiedz

  @up: dokładnie, też na to zwróciłem uwagę. I nie ma żadnego znaczenia, że zabity był częścią szajki i przyszedł z nimi, ani że to nie żaden ze skazanych pociągnął za spust. Cała wina spada na agresorów. Ciekawe czy we wszystkich stanach tak jest. Sporo w USA podobnych sytuacji. Tu np. coś w związku z trzymaniem broni w domu. 2nd amendment @ its best, aczkolwiek każdy kij ma dwa końce…
  http://abcnews.go.com/US/okla-woman-shoots-kills-intruder911-operators-shoot/story?id=15285605

  (1)
 8. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  @ds Co Ty człowieku pieprzysz? Białych zabójców jest tyle samo co czarnych? Przykład: sprawcy zabójstw, lata: 1980-2005, Czarni 52.5% biali 45,3%. Ile jest czarnych w populacji? 12,5% a białych 72,5%.
  Podsumowując, podtrzymujesz swoje zdanie? Czy może przyznasz, że jesteś ignorantem albo manipulatorem?

  (11)
 9. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Witam, mój wpis jest wprawdzie skierowany do redakcji ale być może otrzymam poparcie od czytelników. Czy mogłaby powstać seria wpisów o najciekawszych seriach plejofs od powiedzmy 1990 roku. Oraz czy moglibyście dodać stronę, na której można by obejrzeć daną serię. Nie będę ukrywał, że jestem laikiem, jeżeli chodzi o historię nba, a chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej, a zapewne wielu z czytelników z sentymentem wrócą do jakże pięknych chwil kiedy ich ulubione drużyny zmagały się w fazie posezonowej. Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojej prośby oraz życzę miłej nocy.

  (5)
 10. Array ( [0] => contributor )
  PATRON
  Odpowiedz

  melatonina to hormon koordynujacy prace zegara biologicznego i murzyni nie maja go wiecej….melatonine podaje sie ludzi ktorzy maja zaburzenia snu i przestawiony dzien z noca

  (1)
 11. Array ( )
  Odpowiedz

  A w 2019 będzie już jednym z najlepszych rezerwowych PG w lidze, a samemu z rolą rezerwowego mu się będzie ciężko pogodzić, przez co a lato 2019 odejdzie do Phoenix

  (2)

Komentuj

Gwiazdy Basketu