Thunder zbyt dynamiczni dla Lakers, Heat pokonują Mavs

12

mavericks @ heat 85-106

Miami nie przegrywają u siebie (21-2), a już szczególnie przeciwko drużynie, która odebrała im w zeszłym sezonie marzenia o tytule. Nie było może tak jednostronnie jak wskazuje końcowy wynik, ale przewaga gospodarzy ani przez moment nie była poddana w wątpliwość. W meczu, na którego samym początku za trzy trafia Chris Bosh, a Wade z LeBronem kończą kontrę 2-0, można z góry przewidzieć zwycięzcę. Przewaga Heat na tablicach wyniosła 44-29. W drugiej kwarcie zespół z Florydy rzucał ze skutecznością 75%! Najlepszy mecz w sezonie rozegrał Udonis Haslem (16 punktów). Z drugiej strony fatalne spotkanie zaliczył Jason Terry (1/10 z gry przez ponad 30 minut).

Obrońcy tytułu nie umieli poradzić sobie z presją obronną Heat, ani znaleźć odpowiedzi na kolejne ataki “wielkiej trójki”, Bosh-Wade-LBJ zdobyli łącznie 54 punkty, trafiając 21 z 44 rzutów. W obozie gości standardowo przewodził Dirk Nowitzki (25 punktów, 6 zbiórek), drugim strzelcem Mavs był Lamar Odom 12 punktów. Ulubieniec publiczności Brian Cardinal mimo 3-minutowego występu niestety nie zapisał się w żadnej kategorii statystycznej. Hej! To też osiągnięcie!