fbpx

Triumfalny powrót Rondo: trafił swój na swego!

13

kb

Jeden maksymalizuje talent drugiego, obaj niezwykle charakterni, żeby nie powiedzieć “toksyczni”, studiowali na jednej uczelni… O kim mowa? Wiecie. A jeśli nie wiecie, to posłuchajcie:

Rajon Rondo znalazł swój nowy dom. Sądzę, że nawet kibice Bostonu są szczęśliwi patrząc na jego aktualną dyspozycję.

Rzecz imponuje tym bardziej, że po ostatnim przystanku w Dallas, wszyscy gościa skreślali. Dwa sezony stracił z powodów zdrowotnych, następnie przyszły frustracje pod wodzą kontrolującego każdy niuans gry Ricka Carlisle. Mówiąc skrótowo: w ekipie Mavs wyjęto mu piłkę z rąk, kazano przestać mądrować, brakowało zgrania, a forma fizyczna wciąż daleka była od ideału. Nie będę przywoływał statystyk. Przypomnę tylko lutową sprzeczkę z trenerem, za którą Rondo zarobił 1 mecz zawieszenia oraz I rundę playoffs z Rockets, w której został odesłany do domu zaledwie po dwóch meczach (!)

Nadeszło lato, skończył się kontrakt, a chętnych na usługi 4-krotnego All-Stara z mistrzowskim doświadczeniem nie zbywało. Żaden szkoleniowiec nie chciał brać na siebie ciężaru psychologicznego. Zadzwoniono z… Sacramento, klubu od lat pogrążonego w histerii i organizacyjnym nieładzie.

Do przyjazdu Rondo przekonała przyjaźń z Rudym Gayem, panowie poznali się wieki temu w drużynie szkolnej, Rajon był na weselu Rudy’ego etc. Z liderem zespołu DeMarcusem Cousinsem relacja była daleko chłodniejsza, co prawda pochodzą z tej samej uczelni, ale poza wybuchowym charakterem niewiele ich łączyło, a raczej dzieliło, pamiętacie to?

[vsw id=”f-wbrYhdHxg” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

Wystarczyły dwa miesiące wspólnych występów… Rajon na temat swej rodzącej się na naszych oczach przyjaźni z Cousinsem:

Mówiąc słowami Kobe, obaj jesteśmy dupkami.

1

Jaki wpływ mają na siebie nawzajem? Zerknijmy na dokonania chłopaków względem minionego sezonu:

Rondo w 2014/15 -> 8.9 punktów, 7.9 asyst, 5.5 zbiórek, 31% zza łuku, 13.5 PER
Rondo w 2015/16 -> 12.4 punktów, 11.0 asyst, 6.9 zbiórek, 37% zza łuku, 18 PER

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

13 comments

  • Array ( [0] => administrator )

   To tak apropos: “sądzę, że nawet kibice Bostonu są szczęśliwi patrząc na jego aktualną dyspozycję” ? 🙂

   (58)
 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Wielki props dla Karla. Nie sztuką jest być trenerem dobrych zawodników, sztuką jest zbudować zaufanie na linii trener – zawodnicy.

  (40)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Dobra, dobra może i Rick Carlisle trochę stopował Rajona , ale w Play Offach grali, a tu Karl mu na wszystko pozwala, ładnie , pięknie , best pg itd itp, ale o Play Offach ani widu ani słychu…

  (-7)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Shumpert z tego co pamiętam to Rondo przeszedł dosyć późno do Dallas, którzy mieli do tego całkiem dobry bilans. Po przejściu Rondo wszystko zaczęło się powoli sypać o ile dobrze pamiętam całą tą sytuację.

  Ja tam Rondo w przeciwieństwie do większości osób udzielajacych się na tym portalu nie skreślalem bo to by była czysta głupota. Wystarczyło znać jego mecze z Bostonu, żeby wiedzieć jak bardzo inteligentny jest to gracz i jaki ma niesamowity warsztat techniczny. Takie rzeczy nie przepadają.

  (4)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  @mm nic nie szkodzi, przeczytałem Twój post, ale niestety nie ma tej opcji, o którą prosiłem czyli widok komentarzy z wczesniejszych tematów. w tamtym okresie tamta trójca była na podobnym poziomie, może nie takim samym, ale podobnym

  (-6)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  Panowie, nie wiem czy pamiętacie “Patykiem po biurku” ale wrzuciłem 2 część. Proszę o obejrzenie. Pozdrawiam

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu