fbpx

Trzy najlepsze wsady w karierze 177cm Randy Culpeppera

27

Chłopak nazywa się Randy Culpepper (fajne nazwisko) mierzy 177 centymetrów wzrostu i jest latającą maszyną do zdobywania punktów. Największym osiągnięciem jego kariery sportowej jak dotąd jest tytuł Gracza Roku Conference USA, czyli najlepszego zawodnika ligi NCAA reprezentującego południowo-wschodnie stany (siedem lat wcześniej to samo wyróżnienie otrzymał niejaki Dwyane Wade).

W jednym meczu reprezentacji UTEP (uniwersytet Texas El Paso) Culpepper zdobył rekordowe 45 punktów.  Na ostatnim roku studiów notował średnie 19 punktów, 4 zbiórek i 2 asyst.  Cóż, trochę mało szczególnie tych asyst zważywszy na warunki fizyczne zawodnika. Z tego też powodu żadna z drużyn NBA przed rokiem nie widziała 22-letniego Culpeppera w swoich szeregach. Sytuacji nie pomógł rozpoczynający się właśnie lockout… Zamiast jednak siedzieć z założonymi rękoma i czekać na lepsze czasy chłop zdecydował o podpisaniu rocznego kontraktu z ukraińskim Ferro-ZNTU, chcąc udowodnić wszystkim, że potrafi grać jako point-guard. Oto co mu wyszło:

Ponad ziomkiem. Odbicie z koła rzutów wolnych!

Choć bez udziału obrońcy,  jeden z najbardziej imponujących wsadów, jakie widziałem ostatnimi czasy…

Kontratak. W meczu ligi NCAA.

Nad 200-centymetrowym obrońcą. W meczu ligi ukraińskiej.

 

Ostatnie Wpisy

27 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  177 cm wzrostu i tak lata!! Coś NIESAMOWITEGO. Ja mam 183cm i ledwo koniuszkami palcy dotykam obręczy. Mam nadzieję że się jeszcze załapie na NBA.

  (0)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Ja jestem niższy od niego o 2 cm i złapię max 275. Pełen podziw dla niego! Oby po tym roku na Ukrainie wrócił do USA lepszy i bogatszy w pewne doświadczenie i wystartował w drafcie, choć w NBA (jeśli by się już dostał) nie miałby tak łatwo zrobić paczki jak w lidze akademickiej 😉

  (0)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  first video: OSSSSOOOOOOOOOOM !!! na pewno robił jakieś treningi na wyskok , nie wierze, że nie.
  w drugim fajnie komentator zaśpiewał “I believe i can fly” hahaah 😀

  (0)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  NIESAMOWITY 🙂 szczególnie w pierwszym widać, że gość ma nieprzeciętną windę w nogach. Swoją drogą faktycznie chłopaki słabo skaczecie, jeśli przy ponad 180 wzrostu nawet nie łapiecie obręczy albo łapiecie ją ledwo ledwo .. no chyba, że macie jakąś słuszną masę 😉

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu