fbpx

zagranie shoe-inside-out

1

Zagranie dnia
Najlepszą akcją wczorajszej kolejki NBA było zagranie z meczu Raptors vs Sixers. Atakowany przez dwóch obrońców DeMar DeRozan stracił buta, odegrał piłkę, odnalazł but (czym równocześnie wyszedł na wolną pozycję), wcisnął doń stopę, a sekundę później zdobył dwa punkty. Wkleiłbym filmik, ale musielibyście obejrzeć całą relację z meczu, a ten był dosyć przeciętny…

Bohater dnia
Bohaterem dnia, naszym zdaniem, został rezerwowy walczących o szóste miejsce na zachodzie New Orleans Hornets – Willie Green. Zielony Willie poczuł moc i przeciwko Phoenix trafił 12 rzutów z rzędu, zdobywając przy okazji 31 punktów. Przy okazji należałoby wspomnieć o niezłym meczu Marcina Gortata, który zdobył 17 punktów i miał 6 zbiórek.

Mecz dnia
Dobry, twardy mecz rozegrali Thunder i Nuggets. Atmosferę podgrzał fakt, iż obie drużyny najprawdopodobniej spotkają się w 1 rundzie playoffs. Wygrali bardziej utalentowani Thunder, ale gdyby Gallinari i Chandler mieli nieco lepszą skuteczność Nuggets byliby zapewne bliscy zwycięstwa. Z całą pewnością Denver pokazało, że nie poddadzą się bez walki, a sprzeczka pod koszem Nene i Perkinsa była tego najlepszym dowodem.

I co jeszcze…

Dallas pokonali grających o marchewkę Clippers, ale to ci drudzy byli bardziej widowiskowi. W jednej z akcji Blake Griffin, dosłownie wyrzucił z pola trzech sekund broniącego Briana Scalabrine, a następnie wsadził łapę do kosza.

W Portland doskonale pilnowany Kobe znów rzucał cegły (10/25) w skutek czego Lakers przegrali 4. raz z rzędu. Na jego usprawiedliwienie można powiedzieć, że wysocy zawodnicy LA poruszali się jak muchy w pajęczynie i znów jakby przeszli obok meczu… w 4 kwarcie Ron Artest łokciem pokazał, że nie lubi się z Geraldem Wallace i życzylibyśmy sobie, żeby ta para spotkała się w playoffs.

Tymczasem przypomnijmy sobie pojedynek tych dwóch drużyn w finałach konferencji zachodniej w 2000 roku. Trailblazers przegrywali serię 1do3, ale prowadzeni przez Scottiego Pippena zdołali doprowadzić do dramatycznego meczu numer 7.

 

Ostatnie Wpisy

1 komentarz

Gwiazdy Basketu