fbpx

Zwycięstwo USA, powrót D-Rose’a, Mutombo robi wiadro

20

Jak zapewne wiecie, Amerykanie grali wczoraj towarzyski mecz z Brazylią. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w pierwszej piątce USA wybiegli:

PG: D-Rose (7 punktów, 4 zbiórki, 2 asysty, 3 straty)

Po raz pierwszy od listopada zobaczyliśmy chłopaka w poważnej rywalizacji. Nadal zdecydowanie najszybszy gracz na boisku. Jako że mecz rozgrywany był w Chicago, przywitano go owacjami na stojąco. Próba wsadu odbiła się od obręczy, ale jak widzicie: Rose nie miał strachu przed firmowymi wjazdami pod kosz. Niektórzy obserwatorzy wczorajszego spotkania mogą powiedzieć, że grał nieco pasywnie, moim zdaniem – po prostu stara się tamować impulsy przed graniem “na pałę”. Mówi Tom Thibodeau:

Zrobił postęp w czytaniu rytmu gry. Rzuca gdy jest po temu okazja. Podaje kiedy powinien podać. Gra solidną obronę. Najważniejsza rzecz: nie forsuje ataku jak zdarzało mu się wcześniej.

1

SG: Steph Curry (9 punktów, 4/8 z gry, 4 faule, 4 straty)

Cały jego ofensywny wkład miał miejsce w pierwszej odsłonie, w jednej akcji 1-na-1 srogo zmieszał obrońcę:

[vsw id=”R4_ZfGKtG8A” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

SF: James Harden (15 punktów, 5 zbiórek, 5 asyst, tylko 2/7 z gry, ale 10/10 z osobistych)

Ofensywnie: pierwsza opcja, choć podaje mało. Czy wyglądał na zagubionego w obronie? Oczywiście!

[vsw id=”ceMRx2WEdWk” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

20 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Rose jak na tak długa przerwę pokazał się w miarę solidnie i trzyma się tego stylu jak mówił, ciekawe tylko kiedy gorąca głowa przeważy nad byłym MVP.

  (6)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Amerykanie zagrali po…amerykańsku, dużo szarpanej gry, nastawienie na kontre i indywidualne akcje. Zgadzam sie z autorem, że tak grający Team USA jest jak najbardziej do pokonania. Oczywiście kraje egzotyczne czy Słowenie tego nie dokonają, ale takie ekipy jak Hiszpania czy Litwa są w stanie zdetronizować mistrza.

  (2)
 3. Array ( )
  Maxymiliano Perreira 17 sierpnia, 2014 at 11:38
  Odpowiedz

  Kadra USA może i nie jest jeszcze gotowa, ale GWBA z pewnością mogłyby walczyć o mistrzostwo w powielaniu stereotypów. Irving/Harden/Thoompson bezczelnie mijani w obronie? Serio? Mieli grać wysoki presing, niekiedy i na całym boisku, więc gdzie drwa rabią tam wióry lecą.

  (4)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  wiem , że ostatnio DMC miał jakiś niegroźny uraz , ale czy to był powód jego absencji na meczu czy może już na dobre wyleciał z kadry ?

  (0)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  Tak tylko się wtrącę, w tytule filmiku z HL Davisa są inne staty niż podane w artykule, więc które są prawdziwe? 😛

  @Perreira, akurat w przypadku Thompsona to nie jest powielanie stereotypów, bo Klay ma reputację naprawdę dobrego obrońcy.

  @Łukasz, DMC ma bodaj do jutra mieć przerwę nawet od treningów, więc trudno, żeby na mecz wychodził.

  (1)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  ^ pauza z powodu kontuzji

  jaram sie anthonym okropnie, gosc ma prawie wszystko, a dareczka roze elegancko widziec na boisku w normalnej rozgrywce, jaranko x2

  (1)
 7. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Anthony Davis to potwor, bestia, mutant. Facet jest najdłuższy, biega prawie najszybciej do kontry… MA SA KRA, jego obręcz barkowa jest szeroka jak Rosja i z czystym sumieniem zgadzam się z autorem tekstu, że to przyszły MVP ligi i coś mi mówi, że szybciej niż się tego wszyscy spodziewamy.

  (1)
 8. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Moim zdaniem powinien zagrać DeMar DeRozan! Nie spędził na boisku ani minuty, a wydaje mi się, że jest w bardzo dobrej formie. Podczas ostatniego meczu pokazowego (Paul George :/) był chyba najlepszym zawodnikiem ze swojej drużyny. Mam nadzieję, że nie zagrał ponieważ ma już zajęte miejsce w kadrze. Czuję, że jest niedoceniany.

  (6)
 9. Array ( )
  Odpowiedz

  trzeba kupować szybko jereye Davisa bo niedługo zabraknie ! a na pewno bedą droższe 😀 nowy KG in da house baby 🙂 jest zajebisty!

  (1)
 10. Array ( )
  Odpowiedz

  yyy wg autora:
  Harden podaje mało ale ma 5 asyst a taki Rose 4
  Harden jest 1 opcja w ataku mimo że Jednobrwy rzucił więcej.

  USA przegra te mistrzostwa jak będą dalej tak grali. Zamiast cwiczyc zagrywki to sobie graja 1 na 1 szybkie akcje. Lepsza obrona i lezą.

  (-1)
 11. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Po drafcie 2012 miałem okazję być w Nowym Orleanie i zobaczyć na żywo Davisa z kumplami, zwyczajnie, na ulicy. Cholera, kto by pomyślał że taki dominator z niego wyrośnie, a przecież to dopiero początek!

  (-1)

Komentuj

Gwiazdy Basketu