fbpx

5 trudniejszych do krycia graczy NBA; 40-letni Jason Williams wciąż czaruje

19

tm

Witajcie, może na miły początek dnia popatrzcie jak porusza się z piłką 40-letni Jason Williams. Techniki nie zgubił, koszykówka wciąż krąży mu w żyłach, stąd podania rozdaje jak za najlepszych czasów. Wszystkie fragmenty pochodzą z tegorocznej edycji ligi Pro Am w Orlando. Na drugim planie widzimy m.in. Elfrida Paytona. Mnie zastanawia manewr z 2:17 (!) to już wyższa klasa opanowania piłki…

Wizards Combo

A skoro już jesteśmy przy opanowaniu piłki, sprawdźcie nad czym tego lata pracuje 22-letni Bradley Beal, rzucający obrońca Wizards. Ideą jest by razem z J-Wallem uzupełniali się wzajemnie i tak pierwszemu potrzeba lepszego warsztatu z piłką, drugiemu bez. Niestety nie mam na podorędziu statystyk dotyczących wolumenu punktowego i skuteczności obu panów w akcjach 1-na-1, ale idę o zakład, że Janek radzi sobie w tym aspekcie lepiej od kolegi. Podobnie jeśli chodzi o penetracje. Za to znacznie gorzej wypada jeśli chodzi o sytuacje “złap i rzuć”. Popatrzcie:

CATCH AND SHOOT

Beal: 4.7 punktów średnio w meczu, 4.4 próby, 41.1% zza łuku
Wall: 1.5 punktów, 1.5 próby, 33% zza łuku

WJAZDY PODKOSZOWE

Wall: 8.6 punktów drużyny średnio po penetracjach Janka, 49% skuteczności przy wjeździe
Beal: 4 punkty drużyny, 42% skuteczności

https://www.youtube.com/watch?v=Lo1dMY2skOA

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

Ostatnie Wpisy

19 comments

 1. Array ( )
  Zdjęcie profilowe BLC
  Odpowiedz

  Bobby Portis- gość jest tak sympatyczny, że jak tylko go widzę w jakimś wywiadzie, to morda mi się sama smieje, jeszcze nie wiem jak będzie grać, ale już jestem jego fanem:)

  (8)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  cóz, barsdzo ładne laurki od Paula Pierce’a.
  powstaje jednak pytanie : dlaczego trzech z tych superstrzelców, których “nie sposób upilnować” właściwie nic w NBA nie osiągneło ?

  potencjalnie, na takich graczach powinno się opierać mistrzowskie składy, albo przynajmniej docierające do Big FInals. a tutaj jakimś trafem zabrakło osiągnięć. czyżby nikt w NBa, nigdy nie pomyślał o nich jako o zawodnikach, w których wiodącą rolę warto zainwestować i otoczyć ich roleplayers najwyższej jakości ?

  wg mnie, to jest właśnie róznica, której czasami kibice nie dostrzegają.
  mówią : “zaraz, Bryant czy James mieli znakomite supporty, gdyby je dać Carterowi albo Anthony’emu, to też by wygrali mistrzostwo”

  kluczowe zagadnienie brzmi więc : dlaczego Bryant czy James byli warci inwestowania w nich i otaczania znakomitymi roleplayers [zaryzykowałbym tezę, ze w dużej mierze ci roleplayers stawali się znakomici dzięki grze w otoczeniu Bryanta albo Jamesa], a reszta co najwyżej miała zabawki” na 1st round, od wielkiego święta semifinals ?

  może jednak nie support zdecydował, że Bryant i James to mistrzowie, a pozostała trójka co najwyżej “była utalentowana [i niewiele ponad to]” ?

  (1)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Wojtikq
  Odpowiedz

  Mam pytanie nie dotyczące artykułu czy nba 2k16 bedzie na xboxa 360 i w jakiej wersji bo słyszałem gdzieś ze mieli zrobić okrojoną z jakiś trybów wersje ??

  (0)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  wielmozny pan P

  Otóż to, święta racja i zgadzam się z Tobą w 100%. Jedni są utalentowani i zdolni do wygrywania inni tylko utalentowani. Prawie to samo, ale jak wiemy, prawie robi różnicę 🙂

  (0)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe bezmandziej
  Odpowiedz

  @wielmozny pan P chyba nie zrozumiałeś, Paul nie opowiada o zawodnikach, którzy w jego opinii osiągnęli najwięcej, tylko było ich najciężej upilnować 🙂

  (-3)
 6. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Gadom
  Odpowiedz

  Wielokrotnie tu powtarzałem, że Melo to najlepszy ofensywnie gracz ligi. Fajnie, że mój idol podziela tę opinię. Zresztą mam wrażenie, że kiedyś już zamieściłem podobny komentarz. 😀

  (2)
 7. Array ( )
  Odpowiedz

  Ciekawe jak autor wpisu przeliterowałby słysząc np imie i nazwisko greckie, chinskie, albo jakiegos innego języka którego wymowa nie brzmi tak jak pisze się.

  Sorry ale to nie bylo proste.

  (1)
  • Array ( [0] => administrator )
   Zdjęcie profilowe marada

   antetokounmpo mbah a moute mahmoud abdul rauf amar’e stoudemire – easy money!

   (1)

Gwiazdy Basketu