fbpx

Andrew Wiggins, uczelniany prospekt numer jeden w USA

18

Już kiedyś pisaliśmy o tym niesamowitym dzieciaku. Andrew Wiggins mierzy 203 cm wzrostu, pochodzi z Kanady, a w tym roku jak większość 18-latków zakończy swoją edukację w liceum.

Szacowne jury ESPN jednogłośnie okrzyknęło go uczelnianym prospektem numer jeden swojego rocznika.

O tym co potrafi i jak porusza się po parkiecie będziecie mogli przekonać się za chwilę, w międzyczasie trzeba Wam wiedzieć, że chłopak jest synem byłego gracza NBA oraz sprinterki olimpijskiej w reprezentacji Kanady.

A propos doświadczenia Andrew na dużej scenie: od trzech lat występuje w barwach narodowych swego kraju, a jego największym osiągnięciem jest wywalczony brązowy medal w mistrzostwach świata koszykarzy U17, tych samych w których Mateusz Ponitka i Przemek Karnowski poprowadzili Polskę do srebrnego medalu. Kanada miała ten niefart trafić na Stany Zjednoczone już w półfinale.

Nadal nie wiadomo jaką uczelnię zaszczyci swoją obecnością młody pan Wiggins, oferty stypendium sportowego złożyły chłopakowi największe tuzy NCAA m.in. Kansas, North Carolina i Kentucky.

Ostatnie Wpisy

18 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  To jest po prostu niesprawiedliwe. Jest niesamowicie zwinny jak na swój wzrost, ma rzut. Gdyby przybrał na masie mięśniowej mógłby zdominować przyszłe NBA!

  (1)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Myślę że chłopak będzie niesamowity… fajnie by było żeby znowu ktoś w stylu LeBrona pociągnął jakąś nic nieznaczącą drużynę do wygranych 🙂 może za parę lat Bobcatsi?

  (0)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  nie popadałbym w huraoptymizm tylko po obejrzeniu tego filmiku, pragnę zauważyć, że nie ma tu pokazanego żadnego gościa, który by mu chociażby do brody dosięgał. Rzeczywiście, zwinność ruchów, koordynacja, dynamika i wyskok to u niego miazga, a co z rzutami ? widać tu tylko 3 z pół i całego dystansu, tak to tylko layupy i wsady co potrafi większość czarnuchów, więc nie piszcie że drugi LeBron 😉 nie hejtuje go, bo gościa widze pierwszy raz, nie widziałem statystyk ani nic, oprócz paru efektownych bloków z pomocy nie wiadomo jak broni i jak rotuje więc spokojnie z tym wszystkim ;)) o Drummondzie też pisali że zmiażdży NBA i Bedzie rookie of the year 😉 pozdro

  (0)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Fakt gość mega atletyczny i zwinny ( Spin jumper miażdzy czache) ale NCAA wszystko zweryfikuje . Dużo bylo już gwiazd liceum co paliło się na uczelniach

  (0)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  zagłąda nosem do obreczy :p ale kot. niech tylko trafi na dobrego trenera który nauczy go obrony.. fakt.. sam jestem ciekaw jak te jego rzuty.. ale tego można sie przecież nauczyc jak sie tylko chce

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu