fbpx

Bo McCalebb: prawdopodobnie najlepszy PG w Europie

20

Pochodzący z Nowego Orleanu, naturalizowany Macedończyk: Bo McCalebb powinien grać w NBA od co najmniej trzech lat. Ten 183-centymetrowy chłopak ma jednostkę napędową dynamiczniejszą niż Ty Lawson, tyle że gwiazdor Denver podczas ubiegłorocznego lockoutu nie poradził sobie w Europie w połowie tak dobrze jak McCalebb: MVP ligi włoskiej 2012.

W lidze akademickiej szalał notując średnie na poziomie 25 punktów, 5 zbiórek i 2 przechwytów. Niestety: niewielka szkoła na zadupiu (zespół New Orleans Privateers), kiepski agent oraz marne warunki fizyczne jak na strzelca NBA, nie zwiększyły szans McCalebba na zostanie wybranym w drafcie. W 2008 roku nikt się nim nie zainteresował. Nie to, co teraz.

Najpierw w Belgradzie, kolejno w Sienie teraz w Ulkerze, chłop otwiera oczy wszystkim, przeciwko którym występuje. Dodajcie do tej grupy tegorocznych Boston Celtics. Dodajcie Gregga Popovicha. Nie udało się Spurs w tym roku, Siena zbyt drogo wyceniła wykup umowy zawodnika. Ulker zapłacił kwotę dużo wyższą, rzekomo przekraczającą milion euro. Tak czy inaczej, znalezienie się chłopaka w NBA uważamy za kwestię czasu… popatrzcie.

[vsw id=”wr4rJ6-1HbI” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

[vsw id=”ZAamJml1VLQ” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

20 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Wjeżdża jak w masło w wakacyjny, co prawda, def Bostonu, znalazło by się dla niego miejsce w NBA.
  Może Knicks, cierpiący na brak dynamiki na 1.

  (0)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Petarde w nogach to faktycznie ma lepsza niz lawson ;d
  Do NBA powinien sie dostac tylko teraz pytanie czy nie bedzie w cieniu innych gwiazd i czy sie rozwinie. Na europejskich parkietach jest gwiazda ale Nba to inna dzialka ;p
  szuszek1able – popieram, fajnie by bylo poczytac o nim w “statystycznie”

  (1)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  @szuszek1able
  @mihal

  Jeżeli tylko chłopak się pojawi w NBA i będzię możliwość zebrania o nim trochę więcej danych, to z pewnością zobaczycie go w tej serii.

  (0)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  @Yaqoob 183cm to radosna konwersja z anglosaskich jednostek 6 stóp = 183cm, jednak Bo w rzeczywistości jest 178cm dynamitem. Z resztą podobne pomiary tyczą się graczy NBA w szczególności PG. Może to dziwne, ale po prostu lepiej mieć więcej cm choćby w metryce 😉 Dobrym kwiatkiem są pomiary Kemby Walkera z Pre-Draft: wzrost w butach 185cm (6’1), bez butów 180cm (5’11) – chyba, że UnderArmour robi ultra koturny dla graczy 🙂

  (0)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  Koleś jest niesamowity, pamiętam jak wymiatał z Macedonią. Jak tylko poprawi rzut z dystansu (zwłaszcza z nba range) to będzie jednym z najlepszych w lidze (o ile w końcu się tam dostanie)

  (0)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  “Tak czy inaczej, znalezienie się chłopaka w NBA uważamy za kwestię czasu” bez jaj, gosc ma 27 lat, watpie, zeby kluby z NBA interesowaly sie tak ‘starym” graczem, a zreszta nawet jakby sie jakis klub nim zainteresowal, to watpie, zeby Bo zagral w enbiej.. w Europie ma pewniejsze pieniadze + jest gwiazda, cos jak Navarro, który w NBA dawal rade, zarabial praktycznie tyle samo, ale w Europie jest gwiazda i tu czuje sie dobrze.

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu