fbpx

Co o nadchodzącym sezonie myśli Shaquille O’neal

9

Sezon startuje za nieco ponad trzy tygodnie. Shaq, który po raz pierwszy od ponad 20 lat nie będzie musiał ciągać swojego masywnego cielska po obozach treningowych i halach gimnastycznych – ma jeszcze więcej energii niż zwykle. Za niecały miesiąc rozpocznie nową przygodę jako komentator wydarzeń ligowych w telewizji TNT. Tym samym dołączy do Charlesa Barkleya, Kenny Smitha, Chrisa Webbera i innych. Powinno być zabawnie. O’neal był ostatnio gościem w jednej z bostońskich rozgłośni radiowych, gdzie podzielił się ze słuchaczami swoją opinią m.in. na temat zbliżającego się sezonu. Oto relacja:

>Jaka atmosfera panowała w szatni, kiedy dowiedzieliście się, że Kendrick Perkins opuszcza Celtics? “Było smutno, Kendrick to świetny facet.  Stoczyliśmy wiele pojedynków. Ale taki jest właśnie koszykarski biznes. On był jak serce i dusza tego zespołu. Kiedy został sprzedany, czuliśmy się jakby spuszczono z nas powietrze.”

> Czy w 2009 roku, podczas drugiego meczu finałów konferencji wschodniej LeBron James miał kaca? Takie chodziły pogłoski. “Nie, to niemożliwe. Nie ma takiej opcji.” Na pewno? “On w ogóle nie pije. Żadnego alkoholu.”

> Jak odniósłbyś się do spekulacji, iż Danny Ainge chce sprzedać Rajona Rondo i sprowadzić Chrisa Paula? “W swoim czasie widziałem jak transferują Patricka Ewinga. Widziałem jak trasferują Dominique Wilkinsa. Każdego można wymienić, prawdopodobnie dostaliby wiele za Rajona Rondo ale to jest dusza tej organizacji. Nie sądzę, aby był to dobry pomysł. Gdybym ja był menedżerem, nie zrobiłbym tego.” Nawet za CP3? “Nawet. CP3 nie jest lepszy od Rondo. Rajon Rondo to prawdziwa definicja rozgrywającego, kropka. Angażuje wszystkich w grę i zdobywa punkty kiedy trzeba. Chris Paul zdobywa wiele punktów, ale kiedy ostatni raz dotarli do playoffs? Dziękuję bardzo.”

> Jaki będzie twój styl jako komentatora TNT. Czy zamierzasz mówić prawdę jak Charles Barkley i nie bać stawania ludziom na odcisk? “Zamierzam mówić prawdę. Będę mówił co myślę na temat czyjegoś występu w danym meczu. Nie będę starał się nikogo celowo zawstydzać, ale zwyczajnie powiedzieć jak to widzę.”

> Kto może sprawić największą niespodziankę w tym sezonie? “Nie wiem, to powinien być ciekawy rok. Patrzę zwłaszcza na Celtics i Spurs, którzy powinni mocno zacząć. Obydwie drużyny były poobijane pod koniec zeszłego roku, ale mieli sporo czasu by wypocząć. Oczekuję, że Tim Duncan będzie miał dobry rok podobnie jak Mr. Garnett.”

Ostatnie Wpisy

9 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Moim też ! 😀 haha. A co do Rondo to się z nim zgadzam. Na miejscu CP3 zresztą wcale bym sie do Bostonu nie wybierał. Dwa sezony, dziadki odeja, zespol bedzie tworzony na nowo… po co to mu

  (0)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Odpowiedź na trzecie pytanie mi zaimponowała. Szkoda, że Shaq takie nie zadbał o swoją legendę. Ale prawda jest taka jak mówi. Niektórych zawodników po prostu nie powinno się sprzedawać.

  (0)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  @damien_bielsco – Dzięki za wsparcie. Przeżywam teraz ciężkie chwile w związku z oczekiwaniem na rozwój sytuacji… 😀

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu