fbpx

Czekając na FIBA World Cup: Polacy pokonani po dogrywce!

14

Dobry wieczór. Dwie sprawy.

In our face!

Polska przegrywa po dogrywce z Nigerią (84:87) w pierwszym z trzech zaplanowanych sparingów przed formalnym rozpoczęciem mistrzostw świata w Chinach. Nasi są już na miejscu, spotkanie było rozgrywane w mieście Yangzhou.

Z perspektywy polskiego fana spotkanie miało słodko-gorzki przebieg, nasi rywali odrobili bowiem 21 punktów straty. Zawodnik imieniem Gabe Nnamdi Vincent zaliczył jordanowskie 23 punkty, w tym trójkę na zwycięstwo. Wspierali go znany z parkietów NBA Josh Okogie (16 punktów) oraz niejaki Ben Uzoh (11 punktów). Jak możecie się domyśleć: o ile finezja, myśl taktyczna, a nawet wyszkolenie (!) były po naszej stronie, Nigeryjczycy przeważali fizycznie, motorycznie, atletycznie.

Głównymi postaciami naszej reprezentacji byli tradycyjnie AJ Slaughter (22 punkty) Mateusz Ponitka (12 punktów) Adam Waczyński (12 punktów) i Damian Kulig (11 punktów). Poniżej najlepsze akcje Polaków:

W zawodach nie wystąpili Łukasz Koszarek i Adam Hrycaniuk.  Jutro z samego rana gramy z Iranem.

Turniejowa dwunastka USA

Trzeba było odsiać jedno nazwisko. Padło na Kyle’a Kuzmę, który ma rzekomo podkręconą lewą kostkę. Chłopak jest niezwykle cenny ofensywnie, ma naturalną smykałkę rzutową i ciąg na kosz, ale fizycznie wciąż jest “delikatny”, a w FIBA no co, nie ma miękkiej gry. W pierwszym sparingu z Australią wkleił pięknie 4/5 zza łuku, ale chwilami biegał jak poparzony, a skrzydłowi przeciwnika spychali go z drogi. Pop musiał dojrzeć w nim niepewność. Było widać, że presja potrafi wytrącić go z rytmu.

W turnieju zobaczymy więc panów: Kemba, Smart, D-White, Middleton, Mitchell, J-Harris, Tatum, J-Brown, Barnes, Lopez, Turner, Plumlee. Dojrzałość tego zespołu zostanie wystawiona na wielką próbę. Nie jestem pewien czy podołają. Oprócz ciągłego nacisku na tempo akcji będą musieli trzymać wysoką skuteczność rzutową. Jeden słabszy mecz i możemy być świadkami niespodzianki. Istotną przewagę 1-na-1 zdaje się posiadać wyłącznie dwóch graczy. Pozwolę Wam zgadnąć których.

14 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Ja bym powiedział że czterech ma smykałkę jeden na jeden. Kemba jako oczywisty wybór, no i Mitchell, Tatum, oraz pomijany niesłusznie Krzysiu Middleton.

  (57)
  • Array ( )

   No właśnie chyba nigdzie. Może na atdhe? Jak w googlach szukałem info o godzinie to znalazłem mnóstwo informacji o meczu Polska-Iran w siatkówkę! Ale zero info o koszykówce.

   (5)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Na probaskecie piszą, że kontuzja kostki jest na tyle poważna że uniemożliwia grę na mistrzostwach świata. Komu wierzyć??

  (2)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Kuzma to leszcz. Fatalny obrońca, zaledwie 30% za trzy. Lakers będą żałować ze nie oddali jego zamiast Ingrama lub Balla. Mark my words. ??

  (-1)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Ingram stanął w rozwoju, ofensywnie wcale nie błyszczy tak jak powinien. Ball to ball brak rzutu to nie przejdzie w play off

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu