fbpx

Czołowe ekipy NBA oraz ich styl gry

14

Miesiąc gry za nami. Pora przyjrzeć się czołowym ekipom ligi oraz ich stylowi gry: dla zabawy wyróżniliśmy sześć stylów gry. Każdemu według umiejętności i charakteru. Grasz to, kim jesteś. Na boisku można poznać człowieka. Zgadzacie się?

Biegacze

Najszybciej grające zespoły NBA (średnia posiadań piłki/ mecz)

1/ Milwaukee Bucks 98,6
2/ Houston Rockets 98,1
3/ Cleveland Cavaliers 97,3

Żadna nie dysponuje mocną opcją podkoszową stąd korzystają z posiadanych atutów biegowych i pchają piłkę jak najszybciej licząc na łatwe punkty. Celem jest zaskoczyć nie w pełni ustawioną obronę oraz wykorzystać mozolny powrót rywali na własną połowę. Mając w składzie Monta Ellisa + Brandona Jenningsa, Jeremy Lina + Jamesa Hardena, Kyrie Irvinga + Diona Waitersa + Alonzo Gee takie rozwiązanie wydaje się być logiczne.

Agresorzy

Najlepsza obrona zespołowa (średnia punktów straconych/100 posiadań przeciwnika)

1/ Atlanta Hawks 95,6
2/ Indiana Pacers 97,4
3/ Chicago Bulls 97,7

Niezależnie od preferencji kibiców, obrona zawsze powinna być priorytetem. Po tej stronie boiska wyniki mierzy się nie talentem, ale poziomem energii, zaangażowania i charakterem. Wiedzą o tym w Atlancie, Indianie i Chicago, którym brak wirtuozów ataku w składzie, stąd wygrają tyle, ile wybronią. Grają wolno i metodycznie.

Penetratorzy

Najwięcej punktów zdobywanych spod kosza (średnia trafień spod kosza/mecz)

1/ Denver Nuggets 21,4
2/ Houston Rockets 19,6
3/ Detroit Pistons 19,4

Przynajmniej teoretycznie, skuteczny atak opiera się na oddawaniu rzutów z jak najbliższej odległości od kosza. Kiedy ma się w zespole specjalistów od kotrataku (Faried, Iguodala) szybkich jak piorun penetratorów (Lawson) eurostep masterów (Harden) oraz twardzieli walczących na deskach (Monroe) istnieje duże prawdopodobieństwo, że liczba trafień spod obręczy będzie wyższa niż u rywali.

czytaj dalej >>

1 2

Ostatnie Wpisy

14 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Rockets wyglądają w tych zestawieniach jak jakiś ligowy potentat:) ciekawe jak rozwinie się ta drużyna. A widział gdzieś ktoś Royce’a White?

  (0)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Mr White ostatnio był widziany gdzieś w okolicach Chicago gdy jechał samochodem na pierwszy wyjazdowy mecz sezonu do Detroit. Od tamtej pory słuch po nim zaginął:)

  (0)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  wydaje mi się że do biegaczy można by było zaliczyć również Miami Heat są oni najszybszym zespołem w NBA wg mnie

  (0)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Też zauważyliście trochę słabszą obronę w tym sezonie? Wyniki kosmiczne. Najlepsza obrona ubiegłego sezonu – Bulls – tracili 88,2 pkt/mecz. Teraz żeby być najlepszym wystarczy 95,6. Hmm… widowisko widowiskiem, ale nie chcę żeby normalne mecze wyglądały jak Rookies Challenge.

  (0)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Myslalem ze art bedzie o obecnych potentatach jak Miami Spurs, czy Memphis. White ma warunki jak LBJ zobaczymy co z niego bedzie

  (0)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  niestety przeczytałem pod tym filmem komentarz: “Too bad he just got sent to the development league”, ale nie sprawdzałem tej informacji 🙂

  (0)
 7. Array ( )
  Odpowiedz

  October to październik, a my mamy już grudzień. Pomerdało mi się coś. W każdym razie zwolniony do d-league, bo nie pojawiał się na treningach i meczach. Sory za spamy.

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu