fbpx

Czołowe ekipy NBA oraz ich styl gry

14

Three-ball

Ekipy z najbardziej niszczycielskim obwodem (średnia trafień z dystansu/ mecz)

1/ New York Knicks 12,2
2/ Miami Heat 9,1
3/ Houston Rockets 9,0

Kiedy obrona cieśni się pod koszem, a przeciwnik kuli się pod naporem zimnego wiatru, który generuje piłka krążąca po obwodzie… Czy istnieje coś bardziej demotywującego niż kolejna trójka wrzucona sprzed nosa? Przedstawiona lista to recepta wczesnych sukcesów Knicks, efekt sprowadzenie do Heat Raya Allena oraz tempo ataków Rakiet (hello Chandler Parsons!)

Team-ball

Najbardziej zespołowo grające ekipy (liczba asyst/ posiadań piłki)

1/ Boston Celtics 23,63
2/ San Antonio Spurs 22,75
3/ Miami Heat 22,66

Gdy wiadomo, że połowę rzutów rywali odda jeden zawodnik nie trudno jest skoncentrować przeciwko niemu obronę i zmusić do ataku nieprzyzwyczajoną resztę. Co innego kolektyw pięciu graczy punktujących na zmianę. Team-ball receptą na sukces. Podnosi morale zespołu i utrudnia krycie.

Efekciarze

Najwięcej strat piłki/ mecz

1/ Los Angeles Clippers 15,88
2/ Oklahoma City 15,86
3/ Los Angeles Lakers 15,71

Co sprawia, że drużyna masowo traci piłkę? Grają za szybko (Westbrook). Próbują nowych ustawień (Lakers). Mają nowy, niezgrany personel (Kevin Martin, Lakers). Próbują grać zbyt ekstrawagancko (Clippers), niezgodnie z własną naturą (Durant), brak im energii (Lakers) albo umiejętności (Darius Morris).

https://www.youtube.com/watch?v=ASKtoOFbfeY

1 2

Ostatnie Wpisy

14 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Rockets wyglądają w tych zestawieniach jak jakiś ligowy potentat:) ciekawe jak rozwinie się ta drużyna. A widział gdzieś ktoś Royce’a White?

  (0)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Mr White ostatnio był widziany gdzieś w okolicach Chicago gdy jechał samochodem na pierwszy wyjazdowy mecz sezonu do Detroit. Od tamtej pory słuch po nim zaginął:)

  (0)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  wydaje mi się że do biegaczy można by było zaliczyć również Miami Heat są oni najszybszym zespołem w NBA wg mnie

  (0)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Też zauważyliście trochę słabszą obronę w tym sezonie? Wyniki kosmiczne. Najlepsza obrona ubiegłego sezonu – Bulls – tracili 88,2 pkt/mecz. Teraz żeby być najlepszym wystarczy 95,6. Hmm… widowisko widowiskiem, ale nie chcę żeby normalne mecze wyglądały jak Rookies Challenge.

  (0)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Myslalem ze art bedzie o obecnych potentatach jak Miami Spurs, czy Memphis. White ma warunki jak LBJ zobaczymy co z niego bedzie

  (0)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  niestety przeczytałem pod tym filmem komentarz: “Too bad he just got sent to the development league”, ale nie sprawdzałem tej informacji 🙂

  (0)
 7. Array ( )
  Odpowiedz

  October to październik, a my mamy już grudzień. Pomerdało mi się coś. W każdym razie zwolniony do d-league, bo nie pojawiał się na treningach i meczach. Sory za spamy.

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu