Debiut D-Rose’a, niepokonani mistrzowie, Damian Lillard for the win!

43
damian-lillard

Indiana Pacers 101 Chicago Bulls 118

Byki znów zaskakują: imponujący ruch piłki, przewaga na tablicach i kontrataki. A gdy dwójka rezerwowych (McDermott, Canaan) dokłada 8/11 zza łuku, mogą pokonać każdego! 14 punktów, 5 zbiórek, 2 przechwyty D-Wade’a. 16 punktów, 5 zbiórek Butlera. 6 punktów, 13 asyst Rajona Rondo.

Nie mam litości dla Jeffa Teague’a (0/7 z gry). Największy zawód pierwszego tygodnia NBA! Paul George i Myles Turner bliźniaczo, obaj po 20 punktów na 8/12 z gry, obaj zasiedli na ławce w drugiej połowie, nie było sensu żyłować, mecz był dawno rozstrzygnięty, a sezon jeszcze długi.

Brooklyn Nets 108 Milwaukee Bucks 110

Mecz na szczycie, hehe. Po raz kolejny ambitnie i do końca walczący Brooklyn, których jednak do domu odesłał dobitką długoręki John Henson.  Widzieliście pakę Antetokounmpo (21 puntków, 11 zbiórek, 2 bloki) na rozpoczęcie spotkania? Wszystko to jednak tylko atletyczne popisy, nie byłoby zwycięstwa Kozłów gdyby nie 6/12 zza łuku rezerwowego rzucającego obrońcy Rashada Vaughna. Jego dyspozycja będzie kluczowa dla rozstrzygnięć tego sezonu.

New Orleans Pelicans 79 San Antonio Spurs 98

Pełna kontrola po stronie gospodarzy i to mimo absencji dwójki weteranów (Manu, Parker). Piękna współpraca i akcje “give and go” Pau Gasola z Pattym Millsem, charakterystyczne wrzutki Aldridge z drugiego piętra oraz zawsze pożyteczny Kawhi Leonard (20 punktów, 4 zbiórki, 3 asysty, 2 przechwyty, 2 trójki). Spurs pozamiatali rywali wszechstronnością ataku i dyscypliną. Anthony Davis zjadał wszystkich (18 punktów, 5 zbiórek) ale nie było sensu by wiele szarpał się w drugiej połowie. Jedyne źródło ataku poza nim stanowił E’Twaun Moore (18 punktów, 8/13 z gry) wszystko to jednak indywidualne, przewidywalne akcje.

Portland Trailblazers 115 Denver Nuggets 113 (OT)

Damian Lillard w swoim żywiole, niewiarygodny zawodnik! Nie ważne ile razy poślą go na ziemię, ile razy zostanie zablokowany albo spudłuje. Pewnością siebie i opanowaniem nerwów miażdży system, a to cecha wielkich mistrzów. 37 punktów, 7 asyst, 5 zbiórek, 3 przechwyty, 15/27 z gry w tym to:

Terry Stotts znakomitym trenerem jest. Widzieliście w jaki sposób doprowadzili do dogrywki? Jak kombinowali w obronie przeciwko przeważającym fizycznie rywalom? 61-45 w zbiórkach na korzyść zespołowo grających Denver. Nikola Jokić 23 punkty, 17 zbiórek, 4 przechwyty, 50% skuteczności. Na uznanie zasłużył też CJ McCollum, który w dogrywce ciągnął wynik dla gości.

Minnesota Timberwolves 103 Sacramento Kings 106

Pisałem o tym ostatnim razem, już w meczu z San Antonio Królowie pokazali zespołowość i kreatywność, którymi uzupełniają posiadany talent indywidualny. Znakomita robota Dave Joerger! Cousins 29 punktów, 7 zbiórek. Rudy Gay 28 punktów, 11/20 z gry, najważniejsza zmiana? Energia z jaką pracuje w obronie. Po raz kolejny skuteczny Matt Barnes (3/6 zza łuku) im starszy, tym lepszy! A je! Tylko co on ma na tej głowie?

Wilczki zbierają doświadczenie. Karl Anthony Towns (15 punktów) miał problemy ze zmotywowanym Cousinsem i to po obu stronach parkietu! Zach LaVine (21 punktów, 7/14 z gry) jest szybszy niż myślałem, widać że dużo pracował nad rzutem. Andrew Wiggins (29 punktów, 10/19 z gry) dominował w pierwszej połowie, coraz wszechstronniejszy chłopak, progres widać nawet niewprawnym okiem. Szkoda trzeciej kwarty, ale będzie dobrze, to dopiero dwa mecze.

Dobrego dnia!

1 2

43 comments

Townsa szanuję i uwielbiam, też widzę go w czołówce ligi za kilka lat, ale dziś Boogie Woogie pokazał mu, że jest cały czas “tylko” drugoroczniakiem i powinien znać swoje miejsce w szeregu 😀

(18)

mowa o tym ze Hornets i Celtics sa najlepiej poukladane defensywnie jest troszeczke na wyrost 🙂
    mam nadzieje ze w tym sezonie nie bedziecie mieli wyjscia i przestaniecie regularnie pomijac Ratorow w dyskusji jesli chodzi o najlepsze ekipy w calej lidze 🙂

(-6)

SAC do play-off! Faktycznie fajnie wyglądają. Mam nadzieję, że w końcu trafili z trenerem i poukładają grę, bo skład mają naprawdę fajny.

(15)
  4. Array ( [0] => subscriber )

Mam pytanie w związku z league passem. Mógłby ktoś napisać w komentarzu jak to dokładnie wygląda. Chodzi mi głównie o to czy mecze można tam nagrywać czy odtwarzać w późniejszym terminie. Chodzi o to że oglądał bym sobie po pracy po poludniami

(3)
    • Array ( [0] => subscriber )

Co do nagrywania, to nie widziałem takiej opcji, ale mając aktywną subskrypcję, możesz obejrzeć dowolny mecz na żądanie. Także opcja oglądania po pracy jak najbardziej wchodzi w grę 🙂 i to nie tylko meczów z poprzedniej nocy, ale dowolnego z całego sezonu.

(3)

Podobal mi sie mecz Bostonu, fajnie widziec, ze Bradley, ktory zaczynal jako spec od defensywy potrafi teraz stanowic o sile zespolu, ma warunki i talent zeby miec “dzien konia” i pociagnac zespol do wygranej

(9)
  6. Array ( [0] => subscriber )

Proszę autora artykułu nigdy już nie wrzucać piosenek typu We are the super team, kompletnie zryła mi banie, już drugi dzień ją nucę. Cavs siedli trochę w drugiej połowie, może to efekt back to back. A własnie ma ktoś może informacje jak rozkłada się procentowo liczba wygranych meczy do przegranych zespołów grających back to back?

(9)

Też mi się tak wydaje….skupiony na grze, chce być najlepszy i wygrywać, a nie szukać przyjaciół na wakacyjne wyjazdy ?

(5)

Boston slabo gral, az koldre kopalem. Defensywnie jak zwykle swoj poziom, ale w ataku takie mecze beda wygrywac tylko jak im bedzie trojka tak siedziala, czyli raz na ruski rok. Pierwsza kwarte scrimmage prakrycznie przez te trojki lecieli, wiedzialem ze sie zemsci szybko. W drugiej sie wkurzalem, ze timeoutu nie bierze stevens jak run szedl. Z bolem serca przyznam, ze bardziej mi sie akcje charlotte z hawesem podobaly niz bean town. Horford musi aktywniej na tablicy grac, zwlaszcza w ataku. Nie mowie, zeby Rodmanem jakim zoatal, ale takim Jaysonem Williamsem przed kontuzja, czemu nie…

(16)

jak dla mnie Lillard wcale nie musi grać w ASG by być jedną z najjaśniejszych gwiazd. Wcale mu ten cyrk nie jest potrzebny. Wracając do meczu to prędzej Aminu wygrał ten mecz niz Lillard, gdyby nie ten blok PTB mogło by zaryzykowac z rzutem za 3 (lub na dogrywkę za 2) i gdyby nie trafili nie wygraliby dlatego ten blok wazniejszy zdecydowanie.

Co do Pelicans i opini, po tych wielkich meczach AD, że sie tam marnuje…. trzeba mieć świadomość, że w innej drużynie by takiej linijki nie miał. Właśnie fajnie, że gra w takich Pelicanach, bo może w końcu będziemy świadkiem następnej niesamowitej linijki. Pierwsze co bym zrobił na miejscu generalnego to wymienił bym trenera, np ale to dobry człowiek na ten rok:D czyli wysoki pik w drafcie. Nie wiem kto zakwitnie przed draftem, ale ja bym ściągnął jakiegoś kozaka na jedynce, lub próbować ściągnąć Rubio z MT. W tedy i owszem było by łatwiej Davisowi kozaczyć.

Ogólnie trzeba wezbrac wdech i mieć swiadomość, że to dopiero początek duzo drużyn się rozegra, ale mimo wszystko Bulls budzi miłe zaskoczenie co do zgrania i dobrej atmosfery zwłaszcza w kontekście Ronda. Ten czuje się jak ryba w wodzie trener nie przeszkadza, sam Rondo ma przestrzeń do swojej wizji tempa itp. Uruchamiaja się strzelcy, Lopez robi czarną robotę, ale tez może liczyć na łątwe punkty. Jest lider – Wade! Butler spełnia rolę drugoplanową widac, że talentem odróżnia się od Wade-a, ale i taki zawodnik jest potrzebny. Jak tylko zdrowie dopisze będą w czwórce na koniec sezonu

(-5)
  9. Array ( [0] => subscriber )

Warto dodać że Kawhi zrobił to wszystko w 3 kwarty (w tym 16 punktów w samej 3 kwarcie)! Skubany coraz bardziej mi przypomina Kobe’go, a przynajmniej łatwość i płynność z jaką zdobywał punkty. Dodając do tego defensywę która czasami sama potrafi wygrywać gry i to że ma dopiero 25 lat… Cóż, będzie ciekawie.

#KaWow

(8)

Davis to młody zawodnik można powiedzieć, że bardzo młody będzie jeszcze mieć czas by walczyć o najwyzsze cele. Mówisz chore staty, a czym była by ta liga bez tych “chorych” statystyk

(5)
  10. Array ( [0] => subscriber )

Co do Bulls warto wspomnieć też o 34 asystach w meczu, oraz, że starterzy nie grali więcej jak 25 minut. Zawodnicy szukają kogoś na najlepszej możliwej pozycji nawet mając samemu niezłą i to bez różnicy czy to pierwszy skład czy sama końcówka ławki, w ostatniej kwarcie żaden ze starterów nie zagrał, na 6 minut przed końcem na boisku grali debiutant Valentine, Zipser,Portis,MCW, Felicio i nie pozwolili na znaczące zmniejszenie przewagi, jak uda im sie zachować taki poziom to mogą neiźle zaskoczyć w tym sezonie, przy okazji pokazując Barkleyowi jaki z niego “znawca”

(18)
  11. Array ( )

Nie wiem czy wolno tu pisać takie rzeczy więc w razie co proszę nie czytać 😉

Ale jeśli chodzi o ogladanie nocami na żywo to polecam stronę meczyki pl
    Jakość może nie jest hd ale to chyba zależy od prędkości łącza (u mnie 5mb radio).

No i miliony wyskakujacych okienek z reklamami które trzeba cierpliwie wyłączać na początku

(2)
  12. Array ( )

Taka mala prosba do adminow. Wiem, ze sezon dopiero rusza, ale pozniej to moze byc przydatne wiec o ile to nie problem czy przy wynikach spotkanc moglibyscie dodawac bilans danego zespolu?