fbpx

Dziesiąta z kolei wygrana Spurs, Tim Duncan kontuzjowany!

7

wizards @ spurs

San Antonio działają jak maszyna. Nie ma tu miejsca na zastanawianie. Tony Parker po zasłonie od Duncana kreuje połowę akcji, druga połowa to zagrywki mające na celu wyswobodzić strzelca obwodowego albo umożliwić wysokiemu grę tyłem do kosza. W defensywie także działają jak automat, nie ma mowy o nieporozumieniach. Ograniczają ich wyłącznie warunki fizyczne (zdarza się, że przeciwnik jest silniejszy, sprawniejszy) oraz skuteczność rzutowa.

Młody, popełniający wiele strat zespół, bez dominujących graczy podkoszowych czy supergwiazd, chcący iść z gospodarzami na wymianę ciosów, przeważnie jest bez szans. Jestem ciekaw co zademonstrują dziś Wizards, ale pierwsze minuty, zgodnie z przypuszczeniami, wskazują na dość jednostronny pojedynek.

Jeśli miałbym wskazać różnice w grze obydwu zespołów:

1/ dyscyplina, gospodarze grają systemem, wiedzą gdzie powinni w danej sytuacji znajdować się na boisku przez co są spokojniejsi, a w ich poczynaniach obserwuje się mniej chaosu. Na ich tle przyjezdni wyglądają, jakby grali w ataku przysłowiowe: “co Bozia da”.

2/ w przeciwieństwie do rywali Spurs zachowują zdrowe odstępy między graczami ataku, każdy ruch jest przemyślany, ofensywa rozstawiona szeroko, rozciągnięta jak pranie na sznurku.

3/ indywidualnie goście są szybsi i bardziej atletyczni, poza sporadycznymi akcjami nie są jednak w stanie wykorzystać owej przewagi.

czytaj dalej >>

1 2

Ostatnie Wpisy

7 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Teo.
  Odpowiedz

  Spurs to chyba jedyny team w NBA który gra “europejską” koszykówkę.
  Można nie przepadać za nimi, ale trzeba oddać im co mistrzowskie.

  Wiadomo już coś więcej o TD ?

  (0)
 2. Zdjęcie profilowe j4dr00
  Odpowiedz

  @Teo na nba.com napisali tylko, że z szatni wyszedł o własnych siłach, nie była potrzebna już żadna asekuracja ze strony kolegów czy jakiejś obsługi . Wydaje się , że Timmy będzie zdrów, choć znając Pop’a to nie zobaczymy Duncana przez kolejnych kilaka spotkań .
  A co do Spurs : MACHINA ! 😀

  (0)

Gwiazdy Basketu