fbpx

Dziesięć gwiazd NBA o największej wartości rynkowej

18

Na początek definicja: przez wartość rynkową graczy rozumieć należy ich obecny stan posiadania oraz przychody, jakie generują ze współpracy z różnego typu markami czy firmami. Co jest najskuteczniejszym narzędziem do zarabiania pieniędzy przez koszykarza? Jego rozpoznawalność, wizerunek oraz ekscytacja, jaką wzbudza uprawiając swój zawód.

Patrząc na nazwiska z poniższej listy można wysnuć bezpieczny wniosek: im dłużej grasz, tym więcej bogactwa akumulujesz i większa Twoja rozpoznawalność, a to ma bezpośrednie przełożenie na Twoją wartość rynkową.

Taki na przykład Kobe Bryant (nr 1 na liście) od 1996 roku wyciska sok z kontraktów z : Lakers, adidasem, nike, sprite, coca-colą, czy tureckimi liniami lotniczymi.

10 gwiazd NBA o największej wartości rynkowej wg portalu wealthx.com

1. Kobe Bryant 220 mln dolarów

2. Kevin Garnett 190 mln dolarów

3. LeBron James 130 mln dolarów

4. Tim Duncan 100 mln dolarów
5. Ray Allen 100 mln dolarów
6. Vince Carter 95 mln dolarów

7. Dirk Nowitzki 90 mln dolarów
8. Dwyane Wade 85 mln dolarów
9. Carmelo Anthony 80 mln dolarów
10. Tracy McGrady 80 mln dolarów

Zdziwieni? Gratulujemy zwłaszcza Dirkowi Nowitzkiemu, jedynemy białemu na liście, który na dodatek nie wychował się w Stanach Zjednoczonych. Znaleźć się w takim towarzystwie, oto najlepsza miara sukcesu tego wybitnego zawodnika.

Ostatnie Wpisy

18 comments

 1. Array ( )
  Zdjęcie profilowe MixPL333
  Odpowiedz

  Tracy Mcgrady ? xD On to chyba głównie przez jego wpadki na boisku i poza 😀 Oczywiście nadal uważam go za dobrego zawodnika.

  (1)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe luki29
  Odpowiedz

  ta wartość rynkowa jest liczona pewnie od ilości i wartości kontraktów które mają podpisane z przeróżnymi firmami, tak strzelam, pewnie oprócz firmy obuwniczej są jeszcze jakieś inne, sportowe, żarcie itp.

  (-1)

Gwiazdy Basketu