fbpx

FEARSOME FOURSOME: CZTEREJ NAJWIĘKSI GRACZE OBECNEJ NBA

18

Od jakiegoś czasu obserwujemy jak koszykówka w najlepszej lidze świata ewoluuje w stronę szybkości kosztem siły i rozmiaru. Gracze, którzy straszą warunkami fizycznymi w polu trzech sekund powoli stają się rzadkością, a ich wpływ na grę w ofensywie zmienił się diametralnie.

Kibice w dalszym ciągu kochają jednak wielkich graczy, a trenerzy uwielbiają na takich zawodnikach opierać grę w defensywie. Mający świra na punkcie wszelkich statystyk Amerykanie postanowili sprawdzić kto jest dziś największym chłopem w Dużej Lidze. Nie tylko pod względem wzrostu i wagi, ale dosłownie, ilości zajmowanego miejsca na boisku.

Wyliczyli “wskaźnik wielkości” za pomocą skomplikowanego wzoru matematycznego, tabelarycznie przyznając punkty za wzrost i wagę. Przed Wami wielka czwórka:

Miejsce 4.

Marc Gasol (216cm, 120kg)
wskaźnik wielkości 97.5

Center Grizzlies jest większy od swojego brata (co już jest wyczynem), a do tego w swojej grze przejawia sporo finezji jak na tak wielkiego zawodnika. Jeśli w rosterze Niedźwiedzi szukalibyśmy zawodnika, który najlepiej uosabia grizzly, to Marc byłby jedynym właściwym wyborem.

Miejsce 3. ex aequo

Greg Oden (213cm, 129kg)
wskaźnik 102.5

Bestia przywdzieje w tym roku kostium Miami Heat. Jeśli cudotwórcom Pata Rileya uda się poskładać do kupy nogi tego olbrzyma i okiełznać jego ciągoty alkoholowe, to przeciwnicy będą mieli krucho. Wyobrażacie sobie go w czarnym uniformie Heat? Przecież to diabeł…

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

Ostatnie Wpisy

18 comments

 1. Array ( )
  Zdjęcie profilowe all3
  Odpowiedz

  Hibbert to jest mega talent, nigdy bym sie nie spodziewał ze taki gigant moze sie tak ruszać warto dodać, że nie dokucza mu zadna kontuzja. Tutaj na zdjeciu po siłce wyglada na niezłego fightera.

  (2)
 2. Array ( )
  Zdjęcie profilowe kubson
  Odpowiedz

  Rzeczywiście, brak Tyson’a Chandler’a dziwny, tym bardziej, że jest on takim klasycznym centrem. Kolejny znaczący brak to Brook Lopez( 7 stóp, 125 kg).

  (0)
 3. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Krzak
  Odpowiedz

  Podajcie wskaźniki legend !!! Jak np. Ewing, Robinson, Hakeem, Malone, Kareem, Wilt no i Shaq, myślę że ten ostatni będzie mieć najwięcej 😀

  (2)
 4. Array ( )
  Zdjęcie profilowe all3
  Odpowiedz

  Yao Ming największy sportowiec na ziemi:D policzyłem to biorąc pod uwage jego wagę jak grał w Houston czyli 310 lbs, teraz pewnie waży nie 140 a ze 180kg i gdybym teraz go podliczył to wynik pewnie by siegał 300, wniosek:
  najwiekszym dosłwonie sportowcem jest Yao Ming

  (-2)

Gwiazdy Basketu