fbpx

Garść rekordów z minionej nocy NBA, Kobe wraca w niedzielę!

12

Kyle Korver – człowiek automat

Kyle Korver od początku kariery miał automat w łapie. Kto widział go kiedyś w akcji, ten wie że pewnych ludzi nie można zostawiać samopas na dystansie. Każdy trener chciałby choć jednego takiego w zespole. Niech jeszcze choć trochę broni i gra staje się dużo łatwiejsza.

To już jedenasty sezon Korvera w NBA. Grał dla 76ers, Utah, Chicago, teraz w Atlancie. Przez ten czas na parkiecie spędza średnio po 25 minut i choć nigdy nie potrafił sam wykreować sobie akcji rzutowej, rzuca fenomenalne 42.2% zza łuku. W tym sezonie średnio 2.7 trafienia / mecz.

Dziś w nocy poprawił ligowy rekord, rekord nie byle jaki, bo ustanowiony 18 lat temu przez Danę Barrosa. Otóż był to już 90 mecz z rzędu, w którym Kyle zaliczył choć jedno trafienie za trzy. Niesamowite!

Kobe – oficjalny powrót w niedzielę

To już oficjalne, Kobe Bryant powróci 8 grudnia w meczu przeciwko Toronto Raptors. Będzie to jego pierwszy występ od 12 kwietnia, czyli feralnego zerwania ścięgna Achillesa w lewej nodze.

https://www.youtube.com/watch?v=4frd29utPAM

Mamba 18 listopada otrzymał “zielone światło” od lekarzy na treningi z pełnym obciążeniem. Od tamtego czasu trenuje z zespołem. Lakers z bilansem 10-9 są jak dotąd miłą niespodzianką NBA. Grają szybko (97.3 posiadania w meczu to trzecie najszybsze tempo w NBA), dzielą się piłką aż miło, nie licząc powrotu do obrony, naprawdę przyjemnie ogląda się ich atak oraz zespołowe akcje. Trafiają ponad 40% zza łuku (również 3. miejsce w lidze).

Jestem ciekaw jak powrót do zespołu Bryanta wpłynie na dynamikę na parkiecie. Przekonamy się już w niedzielę. Tymczasem, aby wyprzedzić Michaela Jordana na liście strzelców wszech czasów do zdobycia pozostało 675 punktów…

czytaj dalej >>

1 2

Ostatnie Wpisy

12 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Korver jest jednym z tych niedocenionych przez ludzi.
  Za dużo to o nim nie słychać, ale swoją robotę spełnia.

  (20)
 2. Array ( )
  roger odrzutowiec 7 grudnia, 2013 at 13:11
  Odpowiedz

  To fajnie, że Kobe wraca 🙂 Mam nadzieje, że do końca kariery już żadna kontuzja ani uraz nie wukluczy go z gry 🙂

  (16)
 3. Array ( )
  jesusshuttlesworth 7 grudnia, 2013 at 13:13
  Odpowiedz

  Lakers po powrocie Kobe będą grać gorzej niż bez niego, bilans im się pogorszy, zwłaszcza na początku.

  (-5)
 4. Array ( )
  CzyTylkoMnieJużWkurzająTe"Śmieszne"Nicki"GościKtórzyChcąMiećPełnoŁapekW Górę? 7 grudnia, 2013 at 13:22
  Odpowiedz

  @jesusshuttlesworth O Kobasa się nie martw pogorszyć to bilans by im się mógł gdy byś ty tam grał…Sory przecież zapomniałem, że nniedawno zaliczyłeś comeback jako najlepszy role player drużyny w czwartej lidze podwórkowej dla niepełnosprawnych….

  (-14)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Portland grają niesamowicie w tym sezonie, wzmocnili ławkę ich s5 wygląda bardzo dobrze i co najważniejsze wszyscy są w świetnej formie. A i byłbym zapomniał dzisiaj Irving się popisał i zdobył aż 0 pkt, a Lillard dalej robi swoje.

  (14)
 6. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Lillard chłopie Irving i Wall mogą się schować. Dlaczego Lillard jest świetny bo nie jest samolubem i nie pcha się na yolo aż tak jak oni 😀
  Aldridge jak zwykle niedoceniony :/ ale pjona rób swoję 😀

  (8)

Komentuj

Gwiazdy Basketu