fbpx

Giannis Antetokounmpo: facet o wielkich dłoniach i wielkim sercu

15

Na pewno znacie gościa. To pochodzący z Grecji, rookie Milwaukee Bucks, który ma tak wielkie łapska, że piłkę do kosza trzyma tak, jak my piłkę do tenisa. Jeden z jaśniejszych punktów w rotacji Kozłów. Chłopaczyna ma talent, ma przyszłość w NBA i co najważniejsze – jest przemiłym gościem, a serducho ma szczere i serdeczne.

Chciałbym Wam dzisiaj przybliżyć pewną historię tego gościa. Jakoś tak chwyta za serce i jest po prostu unikatowa. Nieczęsto słyszy się takie rzeczy na podwórku NBA.

# Game Day

Jak już wiecie, Giannis jest Grekiem. I choć posiada korzenie nigeryjskie, to większość z jego rodziny mieszka w okolicach Aten. Chłopak zdaje sobie sprawę, że choć największy kryzys ekonomiczny już zażegnany, to w Grecji nadal nie ma lekko. Dlatego też, regularnie odwiedza zakłady Western Union, aby wiecie, przelewać kasę na konto swojej rodzinki. Szybko, sprawnie i na czas.

W każdym razie, tego pamiętnego dnia, jechał do wspomnianych zakładów WU taksówką. Zapłacił za przejazd w jedną stronę i odesłał kierowcę. Wpłacił na konto swojej rodziny dosłownie WSZYSTKO, co miał przy sobie. Gotówkę, hajs z karty kredytowej i nawet drobne ze skarbonki. Wyszedł i wiecie, wyobrażam to sobie tak: stoi w tłumie ludzi, w tle przejeżdżają samochody, on nie ma ani centa przy duszy i na dodatek dzisiaj ma mecz, więc musi dotrzeć na halę.

Co robisz w podobnej sytuacji? Biegniesz! Giannis niewiele myśląc, zaczął po prostu biec w stronę hali Bucks. Ludzie go na mieście znają, poza tym ciężko przeoczyć takiego giganta pędzącego chodnikiem, dlatego też po przebiegnięciu ponad mili, zatrzymał się jakiś samochód. Parka zapytała, czy Giannis to rookie z Bucks. Chłopak potwierdził, wsiadł i został podrzucony pod same drzwi hali.

# Jakby tego było mało…

Nie jest to pierwszy raz, kiedy ktoś zgarnia tego młodziaka z ulicy. Tym razem historię opowie nam sama zainteresowana, niejaka Jane, która też miała do czynienia z czymś zadziwiająco podobnym:

To był listopad. Zimne popołudnie. Robiłam zakupy z moim chłopakiem w sklepie, który w sumie znajduje się niedaleko Bradley Center. W pewnym momencie, zobaczyliśmy wysokiego, biegnącego chłopaka. Kogoś ewidentnie mi przypominał. Wsiedliśmy do samochodu i podjechaliśmy pod niego, no i miałam rację – to był Giannis. Niewiele myśląc, opuściłam szybę i zapytałam się, czy nie potrzebuje podwózki. Zapytał, czy jedziemy do Bradley Center. Potwierdziłam, a on wsiadł do samochodu. Miał na sobie kurtkę przeciwdeszczową.

1

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

15 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Strasznie sympatyczny człowiek. Oby nie zmarnował swojego ogromnego potencjału w Bucks, oby zapewnili mu dobry rozwój, a może stanie się za parę lat, jeśli już tak nie jest, twarzą organizacji. (:

  (41)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  właśnie tak sobie dzisiaj myślałem, czy kiedyś napiszecie o nim artykuł 😉 Polubiłem go odkąd trafił do mojej drużyny w NBA 2K14. Teraz widzę, że to nie tylko gracz o wielkim potencjale, ale także o wielkiej duszy 🙂

  (0)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  z Durantem łączą go tylko podobne warunki fizyczne, Durant od początku miał wielki talent ofensywny, Giannis to zawodnik wszechstronny, jak dla mnie moze zostać w najlepszym przypadku drugim George’m a w najgorszym hmm… może drugim Batumem

  (12)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Giannis jest jeszcze mocno surowy, tak samo jak George w swoim pierwszym sezonie, ale już teraz widać, jak dobry jest Giannis, mimo niby średnich statystyk i małej ilości minut. Gra bardzo wszechstronnie, mądrze, co raz lepiej rzuca. Pamiętajmy, że on jeszcze nie dawno miał 19 urodziny 🙂

  (3)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  “To pochodzący z Grecji, rookie Milwaukee Bucks, który ma tak wielkie łapska, że każdego z piłkę do kosza trzyma tak, jak my piłkę do tenisa. ” czy tylko ja czegos tu nie rozumiem ?

  (3)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  @ds – pisałem zdanie i myślałem już o następnym, nie zatrudniłem jeszcze osobistego edytora. My bad.

  (1)
 7. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Zgadam się z IRODem, na 2k14 super gra antek, dobry z dystansu 🙂
  O a tak z innej beczki chyba nam Rondo wraca 18 asyst 😀 co prawda 3 przechwyty jeszcze szału nie robią ale RR9 jak uda mu się dograć sezon, przewiduje że za rok może dać popis 🙂

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu