fbpx

Grizzlies przecisnęli Clippersów przez prasę i wykrochmalili (1-2)

10

clippers @ memphis (2-0)

Miasto Elvisa Presleya desperacko potrzebuje dziś zwycięstwa. Potrzebuje zbiórki, którą w sposób niewytłumaczalny przegrali w pierwszych dwóch spotkaniach. Potrzebuje by ich pupil Zach Randolph pokazał Blake’owi Griffinowi jak to jest zadzierać z niedźwiedziem. Póki co za dużo masowania było pod koszem, a za mało finezji i zwodów zaprezentował Z-Bo. Moim zdaniem jest w stanie zniszczyć 1-na-1 Griffina, pora aby obrócił się w stronę kosza, uruchomił jab-step oraz swe szybkie ręce na atakowanej tablicy.

Pierwsza kwarta wygląda obiecująco dla wszystkich amatorów wyrównanych serii playoffs. Randolph zainstalował się na niskim bloku, obrona żyje, a Gasol trafia swe rzuty z 4-5 metrów bez odrywania palców z ziemi. Dziesięcioma punktami prowadzą gospodarze pod koniec drugiej kwarty. Rezerwowi wrzucili kilka trójek, dużo lepiej wygląda sytuacja na tablicach, Clippers nie ponawiają akcji jak miało to miejsce wcześniej, a do tego Randolph zdobył do połowy 18 punktów!

Mike Conley jest rewelacyjnym graczem! Prawdziwym generałem, świetnym obrońcą, dystrybutorem, kierownikiem ruchu piłki, a do tego wydaje się, że mocno podszkolił grę ofensywną odkąd Grizzlies pozbyli się Rudy’ego Gaya. Po pick-and-rollu wozi chłopaków aż miło. Nie ustępuje ani o krok CP3, który z kolei zalicza jak dotąd cichy występ.

Przy okazji, czy tylko jak zauważam, że komentujący spotkanie Chris Webber, co chwilę powtarza “you are exactly right”?

czytaj dalej >>

1 2

Ostatnie Wpisy

10 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Nareszcie Zach zagrał jak stary dobry Z-Bo. Ma niesamowite skillsy w low post i powinien szkolić Blake’a tak co mecz. Rozumiem, że Griffin to kawał chłopa, niemniej jednak nie jest wybitnym obrońcom. Lubię obie drużyny, niemniej jednak od podniebnych lotów zawsze ceniłem bardziej mocny defens i dlatego jestem za Grizz.

  Off top
  Nie wiem czy tylko mnie to razie i rzuca się w oczy w Waszych artykułach. Mianowicie chodzi mi o zmianę szyku zdania, np. “61-47 prowadzą w połowie III odsłony” zamiast “prowadzą w połowie III odsłony 61-47” albo “Ogromna jest energia zmienników Clippers na początku ostatniej kwarty.” zamiast “Energia zmienników Clippers jest ogromna na początku ostatniej kwarty/Na początku ostatniej kwarty energia zmienników Clippers jest ogromna”. Szczerze to stylistycznie mi to się nie podoba, chociaż innym może to nie przeszkadzać. Pytanie czy wynika to z przyjętego stylu pisania, regionu z którego pochodzicie czy też z jeszcze innych przyczyn?

  (0)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  CP3 świetny gracz i generał wystarczy wyłączyć go z gry i LAC nie wiele zrobią bez jego dowodzenia opanowania i spokoju.

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu