Grizzlies przecisnęli Clippersów przez prasę i wykrochmalili (1-2)

10

Jaką różnicę potrafi zrobić przewaga własnego parkietu, Grizzlies grają jak uskrzydleni, zastopowali egzekucję rywala, zbierają w ataku, dominują: 61-47 prowadzą w połowie III odsłony.

LAC szarpią, traili dwa rzuty zza łuku, doszli na 6 punktów, ale gospodarze otrzepali się już chyba i prowadzenie z powrotem jest dwucyfrowe. Ogromna jest energia zmienników Clippers na początku ostatniej kwarty. Del Negro postawił strefę i nieoczekiwanie zagubili się gospodarze.

Niezależnie od sposobu obrony, kiedy piłka jest w powietrzu, wygrywa ten, kto potrafi ustawić się pod koszem i ją zebrać. Czytaj: Zach Randolph przywraca gospodarzom 10-12 punktową przewagę.

Jeszcze jedna kluczowa statystyka: Chris Paul ma na koncie więcej strat (5) niż trafionych rzutów z gry (4). Ogromna w tym zasługa Quincy Pondextera i Tony Allena. Ostatecznie: MEM 94 – LAC 82 (1-2)