fbpx

Jak przetrwać lato? Kalendarium kibica NBA

11

Sezon NBA 2013/2014 oficjalnie dobiegł końca. Na rozpoczęcie kolejnego przyjdzie nam czekać aż 132 dni, czyli do 28 października. Nie martwcie się jednak. Zamierzamy dotrzymać Wam towarzystwa i każdego dnia, na bieżąco informować o wydarzeniach zza kulis ligi. A będzie się działo! Oprócz doniesień z życia prywatnego gwiazd basketu możecie spodziewać się newsów z draftu, transferowych, relacji z mistrzostw świata i wielu innych.

Poniżej najważniejsze daty, czyli kalendarium kibica NBA:

16 czerwca

NBA Draft Early Entry Withdrawal Deadline

W skrócie, 16 czerwca upłynął termin, do którego uczestnicy draftu NBA mogli wycofać swoją kandydaturę, jednocześnie zachowując szansę na uczestnictwo w drafcie w przyszłości. Z prawa tego skorzystał 21-letni (w sierpniu) Mateusz Ponitka.

Na liście ubiegających się o angaż pozostało 44 graczy z USA oraz 13 obcokrajowców.

Ponitka, który w tym sezonie wywalczył z Telenetem Ostenda tytuł mistrzów Belgii pozostaje jednym z największych polskich talentów. Od dwóch lat powoływany do seniorskiej kadry Polski. Jak dotąd największym indywidualnym sukcesem Mateusza wydaje się być wicemistrzostwo świata z reprezentacją do lat 17, gdzie obok Bradleya Beala powołany został do najlepszej piątki turnieju. 


19 czerwca

Charlotte Hornets zaprezentują światu nowe uniformy.

Rysie znikają z ekosystemu NBA, ich miejsce zajmują szerszenie. Ciekawe tylko co na to obrońcy praw zwierząt. Suchar dnia!

Aha, na 26 czerwca zaplanowano premierę nowego wyglądu hali. Wiecie, układ klepek parkietu, światła, nowy klimat. Ciekawe czy znajdą się wśród nich logotypy Michaela Jordana większościowego właściciela klubu.


23-30 czerwca

Zawodnicy, którzy w kontraktach posiadają klauzulę zapewniającą możliwość przedłużenia bądź wypowiedzenia kontraktu muszą podjąć decyzje. Czekamy na postanowienia m.in. Tima Duncana, Zacha Randolpha, LeBrona, D-Wade’a, Chrisa Bosha, Rudy’ego Gaya, Nate’a Robinsona…


1 lipca

Otwarcie sezonu polowań. Od tego dnia oficjalnie na nowo mogą rozpocząć się negocjacje reprezentantów klubów z wolnymi-agentami. Będzie gorąco!


10 lipca

Od tej daty free-agents mają prawo podpisywać kontrakty z nowymi/starymi pracodawcami.

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

Ostatnie Wpisy

11 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Warto dodać, że Miami Heat zaprosiło Aleksandra Czyża na treningi. Olek musi pokazać co umie w lidze letniej i sezonie przygotowywawczym. Panowie trzymamy kciuki za drugiego Polaka w NBA!

  (20)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  1 lipca – gracze NBA mogą zacząc brac udział w amatorskich ligach (np Drew League). Hoopmixtape i Ballislife będą nam dostarczac masę filmików 😀

  (1)

Komentuj

Gwiazdy Basketu