fbpx

Jason Kidd nowym trenerem Milwaukee, Paul Pierce do Clippers?

14

Wyjątkowo nieelegancko zakończyła się przygoda J-Kidda z trenerką w Brooklyn Nets. Po roku pracy przestała podobać mu się wysokość pensji, nieoczekiwanie zażądał także mocy decyzyjnej w kwestiach personalnych. No cóż, jak można było się domyślać, w ten sposób postawione warunki nie spotkały się z ciepłym przyjęciem rosyjskich delegatów (właścicielowi zespołu i jego doradcom).

I tak, w zamian za przeprowadzkę Kidda, Bucks oddadzą na Brooklyn swój pick II rundy draftu w 2015 i 2019 roku. W umowie istnieje także zapis mówiący o tym, że oba zespoły nie dokonają między sobą żadnego innego transferu na przestrzeni sezonu 2014-15.

Co ważne, Kidd przychodzi do Milwaukee wyłącznie jako head-coach. Podobnie jak przedtem, będzie jedynie “konsultował” ruchy kadrowe zespołu. Jego nowy kontrakt ma opiewać na kwotę 4-5 milionów dolarów za sezon i być zawarty na okres nie krótszy niż 3 lata.

Swojemu dotychczasowemu trenerowi na łamach twittera serdecznie podziękował Giannis Antetokounmpo. Larry’emu Drew w tym momencie przypina się łatkę “poszkodowanego”. Chciałbym być tak poszkodowany. Na jego konto w najbliższych latach wpłynie kilka milionów dolarów.

ga

Dla przypomnienia: Milwaukee zakończyło miniony sezon z najgorszym w lidze rekordem 15-67. W ciągu ostatnich dziesięciu lat tylko raz zaliczali dodatni bilans zwycięstw, trzy razy występując przy tym w playoffs. Z czym przyjdzie pracować Kiddowi?

PG: Brandon Knight
SG: Giannis Antetokounmpo
SF: Jabari Parker
PF: Ersan Ilyasova/ John Henson
C: Larry Sanders

Klub wciąż posiada ponad 10 milionów dolarów “wolnych środków” i tylko 4-letni, 44-milionowy kontrakt Larry’ego Sandersa ciąży nieco w klubowej kasie tj. należy uważać go za “przesadzony”. Pisząc to, jedyny kierunek, w jakim może pójść ta ekipa to “w górę”.

A CO Z BROOKLYNEM? CZYTAJ DALEJ  >>

1 2

Ostatnie Wpisy

14 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  najbardziej smuci mnie to ze wg najlepszy zawodnik draftu trafi pod skrzydłą tak nie doswiadczonego szkoleniowca ale coż…

  (30)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  mistrzowski zespół można kupić tylko trzeba sprowadzić odpowiednich zawodników ( chociażby ostatni tytuł Bostonu i 2 tytuły Miami)
  NIe da się kupić zawsze o czym “Rusek” się przekonał

  (9)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  to, że Kidd to wielki cwaniak wiadomo było od dawna, potrafi szybko reagować to co się dzieje na boisku natomiast nie wiem jak może wyglądać jego współpraca z zawodnikami, bo trener to nie tylko doświadczenie, spryt to również inteligencja emocjonalna, a biorąc pod uwagę jego ekscesy z żoną i nie dawania sobie rady w sytuacji w domu to jednak mam pewne wątpliwości. Uważam jednak, że z technicznego punktu widzenia może byc bardzo dobrym trenerem.

  (5)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Kidd złamał “kodeks trenerski” podczas negocjacji z Bucks. Jak gdzieś doczytałem, chodzi o to, że nie negocjuje się umowy na stanowisko, które jest obsadzone, tak podawały niektóre media. Nie fajne zachowanie wobec trenera Drew. Nie wiem też, czy ta decyzja się nie odbije czkawką Bucks. Wiadomo, teraz przychodzi jako kołcz. Ale wiadomo, że docelowo będzie pociągał za sznurki. I nie mam pojęcia czy Kidd w tej roli sobie poradzi.

  (5)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  Kidd cwaniaczek. Zmieniać zespoły mógł jak chciał ale jako trener nie pokaże nic. W tym sezonie kasa ruskich mu uratowała dupe. Nie rozumiem jak można zatrudnić na głownego trenera gościa który ledwo skończył kariere. Niech będzie pomocnikiem trenera czy coś.

  A dla Kidd’a ta chęć większej kontroli to zasłona dymna. Chodziło jedynie o kase. Dostał lepszą i poszedł.

  Wolałbym na trenera wziąć jakiegoś szkoleniowca akademickiego z doświadczeniem niż byłego gracza. No ale to zespoły w których trener nie ma dużo do roboty bo i wiadomo że nic nie wygrają.

  (1)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  Brooklyn i problemy finansowe? Wiem, że ogromna strata ale Prochorow biedny nie jest i moim zdaniem po jednym nieudanym sezonie się nie wycofa. Jak nie popełnią tego samego błędu i nie zakontraktują dinozaurów(szanuję KG i Pierce’a ale mistrzowską formę to oni mieli kilka lat temu) tylko perspektywicznych, młodych 2-3 zawodników mają ogromną szansę. Problemy finansowe BKN to najmniejszy ich problem. Let’s go NETS!

  (3)
 7. Array ( )
  Odpowiedz

  Już pisałem 10 razy ale napiszę znowu:

  To nie piłka nożna że rusek sobie kupi 10 zawodników topowych.

  W nba nie ma takiego rozwarstwienia budżetów.

  A jak się traci 144 miliony to lampka się zapala. Bogaci są skąpi.

  (3)
 8. Array ( )
  Odpowiedz

  Jeżeli Pirce przejdzie do Clippers, to się zrobi fajna paczka 🙂 Mogą się bić o Misia 😀 Zwłaszcza patrząc na to jak Griffin się rozwija 🙂

  (0)
 9. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Niech lepiej Paul Pierce wróci do Bostonu i tam zakończy karierę.. To będzie najlepsze rozwiązanie dla Niego. A co do Kidda to dlaczego ma nie zarabiać więcej? Fisher i Kerr dostaną dwa razy tyle co Jason a też są typowymi ” świeżakami “z tym , że Kidd zaprowadził Nets do Play Off’ów a Oni na stanowisku trenera nic nie wywalczyli.

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu