fbpx

Kenneth Faried: szczery wywiad z bestią

16

W najnowszym magazynie ESPN ukazała się sesja z bestią: silnym-skrzydłowym Denver Nuggets, długowłosym Kennethem Fariedem.

Kenneth Faried: 

Pierwszy raz piłkę do kosza wsadził nade mną mój ojciec. Byłem w siódmej klasie. Powiedział: chcesz grać w tą grę. Jeśli tak to nie pozwól by ktokolwiek zrobił to przy tobie jeszcze raz. Kiedy byłem młodszy chciałem rzucać, a nie zbierać czy blokować, więc rodzice powiedzieli: jeśli chcesz rzucać do kosza w parku dużymi chłopakami, zbierz sobie piłkę. Od tamtego czasu zawsze to liczyło się jako pierwsze.

`

Co lubisz w swoim ciele?

Mięśnie brzucha. Byłem chudzielcem, ale zawsze miałem dobry brzuch. Poświęciłem im sporo czasu kiedy pracowałem nad swoją muskulaturą. Moje ulubione ćwiczenie: balansujesz na dużej piłce gimnastyczne, a partner rzuca ci piłkę lekarską. Łapiesz z każdej strony, z lewej, prawej, znad głowy. Musisz przy tym zachować równowagę. Kiedy byłem dzieciakiem wyglądałem jak wieszak na płaszcze, mogłeś zobaczyć kręgosłup na wierzchu. Nie miałem klatki piersiowej, chciałem przypakować. Myślałem, że jestem silny, ale byłem jak wykałaczka. Dopiero gdy urosłem zacząłem budzić szacunek na boisku.

`

Chciałbym mieć potężniejsze uda, żeby móc przesuwać ludzi zamiast cały czas ich przeskakiwać. Byłoby lepiej gdybym mógł ich zepchnąć z drogi biodrami. Potrzebuję solidniejszego tyłka.

`

Ulubiona część treningu? 

W NBA obwiązują cię elastycznymi paskami w pasie, kostkach i nadgarstkach, następnie rzucają piłkę o tablicę, a Twoim zadaniem jest ją zebrać. Elastyczne pasy sprawiają, że walczysz z oporem własnego ciała i uczysz zachować prawidłową postawę.

`

czytaj dalej >>

1 2

Ostatnie Wpisy

16 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Ten tekst z tym, że niby nikt już miał nad nim zapakować, to mi się skojarzył z tym co Chuck mówił kiedyś. Sir Charles powiedział w Open Court chyba, że jak wchodził do ligi, to mówił sobie, że nikt nad nim nie zapakuje. A w pierwszym meczu, już zdarzyło się to kilka razy 😉
  Faried pozytywny gość, niech się rozwija.

  (2)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Dlaczego minusujecie każdą wypowiedz taty?
  Niektóre jego wypowiedzi są może kontrowersyjne, ale to, że napisał, że lubi Farrieda to przecież nic złego…

  (-12)

Komentuj

Gwiazdy Basketu