Knicks walczyli dzielnie, Oklahoma miała Duranta

10

JR Smith zwariował, nie może spudłować! Ogrywa Sefoloshę jak Królik Bugs Kaczora Duffy. Knicks bez Carmelo Anthony walczą z Thunder jak równy z równym i pięknie się to ogląda. Poczuli krew, Stoudemire gra najlepszy mecz sezonu: zbiera w ataku, wymusił szarżę, zablokował Fishera w kontrze, trafił z 5 metrów, skończył hakiem i slam-dunk spod kosza… czego chcieć więcej?

Czwartą kwartę gospodarze ciągną w ustawieniu: czterech obrońców i center. Cel: penetrować pod kosz i odgrywać na obwód. Rozkręca się Durant, którego Knicks nie umieją zatrzymać od 3-4 minut. Jeżeli nie utrzymają skuteczności w ataku będą mieli problem.

Kosz za kosz przez ostatnie 5 minut gry, zimną krwią zaskakuje Felton kreujący kolegów pod tablicą. I znów cwaniactwem wykazał się Durant, swing-move 7 metrów od kosza i Kenyon Martin kończy zawody z sześcioma przewinieniami. 40 sekund do końca Knicks tracą do gości 1 punkt… pudłuje Smith, pudłuje Durant, zbiera Kidd… 8 sekund. Ostatnia akcja meczu, JR w rogu boiska, odwraca się, rzuca… zonk! Ostatecznie: OKC 95 – NYK 94