fbpx

Kto jest lepszym rozgrywającym: CP3 czy D-Will? Żartujecie prawda?

14

brooklyn @ la clippers (wnioski i obserwacje)

# Brook Lopez robi kroki przy każdym starcie z piłką wliczając w to manewry podkoszowe, które umożliwiają mu zajęcie korzystnej pozycji i przewagę nad obrońcą (niewiele lepiej wyglądają zagrania Griffina);

# Reggie Evans zdominował fizycznie Blake’a, który ucieka spod obręczy na 4-5 metr;

# Joe Johnson jest moim zdaniem jednym z pięciu najlepszych graczy 1-na-1 w lidze;

Pierwsza połowa przypomina szarpaninę, oba zespoły za wszelką cenę próbują przedostać się pod obręcz, ewentualnie dograć piłkę do środkowych, którzy raz po raz popełniają straty. Wyróżnia się Chris Paul, którego chirurgicznie precyzyjny kozioł niesie w dowolne miejsce parkietu. Rywale respektują opanowanie piłki CP3, który każdorazowo widzi przed sobą pół metra wolnej przestrzeni. Chłopak pozostaje zabójczy z piłką w pół kontrach: albo znajdzie partnera ścinającego pod kosz albo sam wyjdzie w górę na 3-4 metrze.

# Kto jest lepszym rozgrywającym CP3 czy Deron Williams? Choć statystyki kariery mają identyczne, wystarczy rzucić między nich piłkę by się przekonać. Chris z łatwością radzi sobie z presją D-Willa, w dowolnym momencie jest w stanie podać, dojść do pozycji rzutowej, zwieść rywala. Williams jest na pewno mocniejszym strzelcem, zwłaszcza w sytuacjach catch-and-shoot, ale pytanie dotyczyło rozgrywania prawda? Jest jeszcze jeden czynnik, który należy wziąć pod uwagę, mianowicie: końcówki meczów. Kiedy CP3 błyszczy, D-Will jakby wiednął… zupełnie jak wczoraj gdy leniwe podanie Williamsa zakończyło się kontrą Jamala Crawforda.

czytaj dalej >>

1 2

Ostatnie Wpisy

14 comments

 1. Odpowiedz

  @novakov też go nienawidzę ma ton jakby czytał bajki małym dzieciom
  Co do art. Chris Paul all the way, lepszy rozgrywający, lepszy lider. Williamsowi nigdy nie wybaczę tego co zrobił Sloanowi

  (0)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  CP3 jest dla mnie najlepszym rozgrywającym. Rose zdobywa dużo efektownych pkt. Ale jeśli chodzi o asysty to CP3 jest chyba najlepszy obecnie w lidze.

  (0)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Ten komentator jest juz tak zły….facet sie stara, ale wychodzi to strasznie………..
  CP3 powoli lapie forme, ostatnio wydawalo mi sie ze troche stracil pazur. No i w notowaniu na MVP jest coraz nizej…

  (0)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Komentator jakby wziety zywcem z walki bokserskiej :)) nie bardzo pasuje to komentowania meczow, swego czasu najlepszy byl Kyle Montgomery, mial niezle teksty i az sie milo sluchalo jego codzienne top 10, ale nie wiedziec czemu go zwolnili.

  A co do meczu to sklad Clippsow jest obecnie taki sam jak za najlepszych czasow tego sezonu kiedy to wygrywali 17 z rzedu i jak widac taki chyba jest najbardziej optymalny. Mam wrazenie ze bez Billupsa lepiej im sie gra, z Greenem w pierszej piatce. A D-Will jak i caly zespol Brooklyn mam wrazenie ze zmierza jak narazie do nikad, zespol bez duszy i charakteru

  (0)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  Williams jest jednym z najbardziej przecenianych pg ostatnich lat. Paul był od zawsze znacząco lepszy, i nie wiem skąd się wzięło komuś, że statystyki z kariery mają identyczne.

  (0)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  Tyłem do kosza Joe Johnson 1 na 1 zostanie zawsze zmiażdżony. Od tego jest Mr. Tim Duncan i nikt nie gra 1 na 1 tak jak on. Jeszcze był Hakeem Olajuwon ale to już inna bajka. Ten gość był najlepiej grającym CENTREM w historii jeśli chodzi o technikę…

  (0)
 7. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  @Dave – o czym Ty w ogóle gadasz? człowieku? widziałeś kiedyś jak JJ gra w izolacjach? podejrzewam, że nie. chłop jest silny, odporny psychicznie, ma opanowany kozioł i pewny nadgarstek. 1on1 jest nie do powstrzymania..

  (0)
 8. Array ( )
  Odpowiedz

  Dave94

  “Od tego jest Mr. Tim Duncan i nikt nie gra 1 na 1 tak jak on”

  Polecam obadać, kto to taki, Kobe Bryant 🙂

  (0)
 9. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  @Dave94 – Na swojej pozycji może i owszem, ale ogółem? Melo, Kobe i jeszcze pewnie kilku lepszych by się w tej kwestii znalazło.

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu