fbpx

Lamar Odom wybudzony ze śpiączki!

10

lop

Lamar Odom przytomnieje, oddycha samodzielnie, reaguje na bodźce. Otworzył oczy, powiedział “dzień dobry”, wyciągnął w górę kciuki. Silny, 35-letni organizm walczy o życie!

Co właściwie wydarzyło się z medycznego punktu widzenia? Nie jestem lekarzem, wybaczcie niefachowe słownictwo, ale sporo na ten temat czytałem ostatnimi czasy. Wiemy, że po przedawkowaniu kokainy i innych substancji psychoaktywnych LO doznał zawału serca, posłuszeństwa odmówiły też płuca i wątroba. Przez kilka dni był intubowany tj. utrzymywany w śpiączce farmakologicznej (inaczej “rury w gardle” nie da się zainstalować i utrzymać na miejscu).

Słowo wyjaśnienia: kokaina drastycznie podnosi ciśnienie krwi, dopływu tlenu zostają pozbawione m.in. naczynia włosowate w mózgu, co powoduje ich obumarcie. Zwężają się także główne naczynia krwionośne, a pracujące coraz szybciej serce doznaje uszkodzeń w wyniku braku wystarczającej ilości tlenu. A gdy “pompa” nie pracuje jak trzeba, tlen nie dociera w potrzebnych ilościach także do innych organów. Niewydolne serce sprawia, że krew zbiera się “w oczekiwaniu” na przepompowanie, nieutleniona cofa się do płuc, co wywołuje problemy z oddychaniem i pojawienie się płynu w płucach.

Wygląda na to, że lekarze postanowili wybudzić Lamara m.in. aby sprawdzić stan uszkodzeń, przede wszystkim neurologicznych. Serce i płuca powinny dać radę, są silne, wytrenowane (nawykłe do sporych obciążeń) młode i relatywnie zdrowe. Problem stanowi mózg. Najważniejsza rzecz: jest reakcja, jest świadomość, jest mowa. Dajesz człowieku!

Jak to napisał ktoś w komentarzu parę dni temu: Odom dostał lekcję, musi teraz stać się dla ludzi przykładem. Wybór jest prosty: albo rzucasz to gówno albo w końcu cię ono zabije.

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

Ostatnie Wpisy

10 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Lamar, Ty szczesciarzu! Chciałbym by to go czegoś nauczyło i mam nadzieję że nie jest kolejnym tępym czar%uchem (sorry za stereotyp ale z czegoś się wziął) i nie wywinie znów jakiegoś numeru. Wyobrażeń, wyłaź z wyra i pokaż że jesteś mistrzem, mentalnie również. Śledzę karierę kolesia od dnia kiedy pojawił się w lidze. Najpierw zwrócił moją uwagę oryginalnym imieniem i nazwiskiem. Potem zobaczyłem jaki to wszechstronny zawodnik z efektownym stylem gry. Mimo hejtowych komentarzy pod jego nazwiskiem dla mnie zawsze będzie fajnym gościem i świetnym zawodnikiem i mam do niego między innymi sentyment za tyle lat widowiska. Bardzo bym chciał by zrobił jeszcze coś dobrego dla młodych zawodników będąc mentorem, dla ligi będąc jej wizytówką i dla samego siebie by znaleźć w sobie tą iskrę która rozpali w nim chęć do życia i wyjścia na prostą. Lamar, mam nadzieję, że czytujesz Gwiazdy Basketu 😉 😉 a jak nie to zacznij to zobaczysz że parę osób więcej jeszcze w Ciebie wierzy Pozdro 😉

  (5)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Dobrze widzieć Robinsona w NBA , ale chyba jakimś cudem załapał się do składu Pelicans..Oglądałem Jego ostatni sezon w LA : Zero obrony , zero rozegrania , zero przeglądu parkietu noo czasem fartowna trójka przez ręce.. Sam nie wiem czy to dobry pomysł, tej drużynie potrzebny jest solidny rozgrywający.. Derrick Williams sobie naprawdę dobrze radzi jak i cała drużyna Knicks tylko szkoda , że to preseason a tu się “trochę” inaczej gra. Co do Odoma to zdrowiej chłopak!!!

  (16)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  same dobre niusy w ten słoneczny piękny dzień…
  można dodać jeszcze, że Cavs zrezygnowali z podpisania 80 baniek Thompsonowi i będzie tak: chytry 2 x traci:D co za gość! czym on sie różni np od takiego Dawida Westa, który gra za minimum dla weterana cos ok 1 milion z gorszem. TT chodziło o marne cos 16 baniek, a dostanie pewnie jeszcze mniej:D

  (12)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  te nie podniecac się.

  Lamar wybudzony ale czy odłączony od aparatury? Jaki stan narządów? Sorry ale gosc jest cpunem.

  Przyjdzie głód i sie wypisze na własne życzenie w minute.

  Gość jest skonczony. Musiałby rzucic to wszystko, wyjechac gdzies w bezludne miejsce i tam zyć.

  A tego nie zrobi. Zaraz kardaszianka go wezmie do show by zyskac popularnosc.

  (-1)

Komentuj

Gwiazdy Basketu