fbpx

LeBron XI Elite: James nareszcie doczekał się wygodnych butów

15

Przed niespełna tygodniem (9 marca w meczu przeciwko Chicago) miała miejsce oficjalna premiera modelu LeBron XI Elite.

Szybko, co nie? Zważywszy, że regularne “jedenastki” (ich video-recenzję możecie obejrzeć TUTAJ) pojawiły się na rynku w okolicach września.

Powszechnie wiadomo, że James nie lubi regularnej wersji “jedenastek”.

Pamiętacie to?

Tego rodzaju śladów hamowania nie zostawiła dotąd na parkietach NBA żadna podeszwa. Bo i nie podeszwa jest za nie odpowiedzialna. Parkiet w Miami zarysował materiał cholewy, czyli tzw. Hyperposite. James źle postawił stopę, która oparła się na zewnętrznej krawędzi.

Dla mnie temat jest jasny, buty nie leżą odpowiednio na stopach Jamesa. Wkładka jedenastek jest po prostu zbyt wąska. Mi także zewnętrzna krawędź stopy wychodzi poza obręb wkładki. Sądzę, że popełniono błąd na etapie przymiarek, być może restrykcje czasowe, być może pomyłka w projekcie spowodowały, że obligacje sponsorskie zmuszają w tym momencie Jamesa do gry w niedopasowanych kicksach.

Zorientowani od raz zauważyli, że kiedy tylko może LBJ przebiera się w wersję Soldier VI (recenzja: TUTAJ) a ostatnio doczekał się wersji XI Elite, która wygląda wyraźnie inaczej niż jej  pierwowzór. Zobaczcie.

Poza oczywistymi zmianami w wyglądzie cholewy, ponad wszystko but wydaje się szerszy w części śródstopia, a to powinno poprawić komfort gry Jamesa. Po drugie (słusznie) zrezygnowano z przełamania podeszwy na pół, zastępując je regularnym otworem w kształcie sześciokąta.

Jak Wam się podobają? Na rynku będą dostępne od 11 kwietnia, do kupienia także w Polsce.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

15 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Nawet fajne, ale slaba kolorystyka. A tak wogole to genialne jest to pierwsze zdjecie z meczu z Bulls, bo w tej akcji sedziowie nie zauwazyli faulu.

  (2)
 2. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Ciuus
  Odpowiedz

  leovebflash
  Mniej flopowania to i faule będą gwizdane normalnie 🙂

  A co do butów. Skoro nie wygodne dlaczego by nie wrócić do tych w których grało się najlepiej… ?? Aha.. Hajs się musi zgadzać ;/

  (-1)
 3. Array ( [0] => contributor )
  Zdjęcie profilowe Troy92
  PATRON
  Odpowiedz

  Jakiś kolorek ludzki do sklepów wejdzie i można brać w ciemno… Tylko, że za rok jak cena zejdzie do 500… 😛

  (0)

Gwiazdy Basketu