fbpx

Liście lecą z drzew… i na rozgrzewkach

4

O ile samolot nie ma opóźnienia, a trener nie zadecyduje inaczej, drużyny NBA z reguły odbywają popołudniowe sesje rozgrzewkowe na parkiecie hali, w których wieczorem przychodzi im rozgrywać mecz. Taki rozruch nazywany jest potocznie shootaround, a ekipy od lat wchodzą na halę jedna po drugiej, co nie zawsze wydaje się być dobrym pomysłem.

Przed meczem inaugurującym sezon 1997-98 w Los Angeles, podczas rozgrzewki i z dala od reporterów, Shaquille O’neal przywitał centra Utah Grega Ostertaga soczystym liściem w twarz. Ostertag lekko zamroczony, aż przysiadł tyłkiem na parkiet. Zdaje się, że obu panów podzieliły nierozwiązane kwestie, które wynikły podczas serii playoffs w poprzedzającym sezonie. Co ciekawe, nikt nie ukarał Shaqa. Zdaje się, że w tamtym czasie NIKT nie mógł go powstrzymać… A może to dlatego, że nikt nie lubił Ostertaga?

Trzy lata później, Charles Oakley podczas rozgrzewki strzelił w papę rozgrywającego Clippers Jeffa McInnisa. Ponoć poszło o kobietę. Oak został za swój wyczyn zawieszony na trzy spotkania i ukarany grzywną w wysokości 15 tysięcy dolarów. Nie przeszkodziło mu to jednak,  jeszcze w tym samym sezonie, choć na innej rozgrzewce, rozprawić się z graczem 76ers Tyrone Hillem, którego silnie rzucona piłka, “przypadkiem” trafiła w głowę. Hill rzekomo nie spłacił Oakleyowi karcianego długu. Tak czy inaczej Oak musiał wysupłać z własnej kieszeni 10 tysięcy zielonych oraz przymusowo opuścić 1 spotkanie. Po tym wydarzeniu nie chciał udzielić dziennikarzom informacji na temat samego incydentu, ale podzielił się opinią na temat ekipy Raptors: “NBA nie dba o tę drużynę. To nie łatwe wracać co chwila do Stanów, przechodzić przez odprawę celną i być obwąchiwanym przez psy. Nie osłabiłem własnego zespołu (rzucając piłką w Hilla przyp.red.) to liga osłabiła zespół umiejscawiając go w Kanadzie!”

A wiecie co jest najciekawsze? Większość fanów na forach NBA w 2000 roku i tak pisała o Oakleyu rzeczy w stylu: “ach, gdyby tylko nasza drużyna miała takiego brutala pod koszem, który by naginał trochę przepisy, to założę się, że gralibyśmy teraz w playoffs”.

Ostatnie Wpisy

4 comments

Komentuj

Gwiazdy Basketu