fbpx

Logo NBA w nowym, świeższym wydaniu

22

Niejaki Addison Foote, czyli amerykański grafik amator zabrał się niedawno za redesign logo wszystkich 30 klubów NBA. Aby podnieść sobie jednak poziom trudności projektu postanowił ukończyć zadanie w zaledwie trzydzieści dni. Chłopak pochodzi z małego miasteczka w stanie Utah, dwie godziny jazdy samochodem od Las Vegas. Rzekomo już wypytują o niego marketingowcy ligi. Nie znam się na grafice, ale niektóre prace naprawdę budzą podziw.

Oto wybranych dziesięć, moim zdaniem, najciekawszych projektów, co myślicie?

1

1a

3

3a

2

2a
4

4a

5

5a

ZOBACZ WIĘCEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

22 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Bulls i Spurs nie za bardzo jak dla mnie. Thunder świetne, choć może zbyt z hokejem mi się kojarzy ale i tak miodzio. Reszta taka sobie, po prostu trochę nowocześniejsze.

  (1)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Ciekawy pomysł ze Spurs – nawiązanie do barw z logo z lat 90. ogólnie ciekawe projekty, ale logo Bulls nigdy bym już nie zmieniał – nie wypada.

  (30)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Torden
  Odpowiedz

  Świetne logo przedstawił również dla Hornets i Trail Blazzers, niezłe dla Grizzlies, Wizards i Rockets wg mnie ciekawsze niż wymienione w artykule CAVS, Bulls czy Kings. Natomiast przy logu Raptors, Magic i Pelicans widocznie gonił go termin.

  (1)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe SimonSes
  Odpowiedz

  Te, jak i reszta nie wymienionych w artykule wyglądają całkiem spoko. W niektórych przydało by się kilka poprawek.
  Co nie zmienia faktu, że loga takich drużyn jak Lakers, Celtics i Bulls powinny zostać takie jakie są. Chyba wszyscy się że mną zgodzą w tej kwestii.. 🙂

  (4)
 5. Array ( )
  Zdjęcie profilowe 13eruga
  Odpowiedz

  Doskonałe prace, ma gość talent. Jako wierny fan Timberwolves od 16 lat, nie podoba mi się logo Wilków, to bardziej pasowało by do Wilków morskich 😉 reszta prac świetna. Kings fajne.

  (0)
 6. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe mathewskyterror
  Odpowiedz

  Dla mnie najciekawsze były komentarze autora przy każdym logo – dodały trochę kontekstu do swoich pomysłów. Istotne było to, że za każdym razem chciał zrobić coś innego, ale niekoniecznie zaczynać od nowa. Dlatego Chicago, Boston czy Spurs mają raczej kosmetyczne zmiany. Jakość wykonania robi wrażenie na laiku jak ja, ale ciekawi mnie, co o tym sądzą profesjonaliści. Na razie potencjalne zatrudnienie do działu marketingowego ligi mówi samo za siebie.

  (1)
 7. Array ( )
  Odpowiedz

  A dla mnie, jako oldschoolowego fana nba, to wlasnie cavs maja najciekawszy projekt. Minesota tez ladnie nawiazala do poczatku lat 90. Portland – ciekawe w swojej prostocie. Boston juz niestety przekombinowane/przerysowane. Mega kozak to utah jazz. Spursi tez fajni-ale cos nie do konca… jakis maly deta0l, ktorego nie potrafie zdefiniowac. Pistons to prze mia zga! subtelne nawiazanie do konca dwudziestego wieku… i ten tlok. Ogolnie ochach. Tylko, ze jestem gosciem, ktory ocenia okiem amatora. I wiem, ze z dobrym gustem tez mam problemy.

  (0)
 8. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe BLS49
  Odpowiedz

  Większość bardzo fajna, oddająca klimat czy to nazwy czy regionu- tłok z silnika w logu Pistons czy też wyścigowa szachownica w Indianie- w końcu mają tam słynny tor wyścigowy. Fajnie wygląda też umieszczenie The Alamo w logu Spurs. Jedyne, które jest poporstu kiepskie to logo “moich” TImberwolves.

  (1)

Gwiazdy Basketu