fbpx

Mavs, Heat, Clipps, Celtics jadą w tournee, raport z media-day

25

Jeśli uważnie śledzicie nasz NEWSROOM wiecie już że Mavs i Celtics będą w przyszłym miesiącu w Europie, a Heat i Clippers rozegrają dwa spotkania towarzyskie w Chinach. Z tej przyczyny rokroczne “spotkanie z mediami” przypadające na 1 października musiało zostać przyspieszone w przypadku wspomnianych czterech ekip. Oto nasz raport z tego wydarzenia:

MIAMI HEAT

Obrońcy tytułu nie chcą używać słowa “powtórka”. Coach Spoelstra podkreśla, że rozpoczynający się właśnie sezon to: “zupełnie inna bajka, nowa podróż, w której gracze powinni dowiedzieć się sporo na swój temat.” Jak rozumiem, chodzi o to, czy mają wystarczająco silną motywację i wolę walki by sięgnąć po tytuł raz jeszcze. Pomóc im w tym mają nowe nabytki: Ray Allen i Rashard Lewis. Mówi Spoelstra: “wyglądają jakby zatrzymali zegar. Ray wygląda jak dwudziestoparo-latek. Nigdy jeszcze nie mieliśmy w składzie specjalisty catch-and-shoot tego kalibru.” Na temat Lewisa: “pierwszy raz od dwóch lat jest w stanie schylić się i wziąć na ręce swoje dzieci. Od ponad dwóch tygodni gra i trenuje. Od razu widzisz umiejętności, którymi karał nas kiedy jeszcze grał w Orlando.” Coach twierdzi, że nie będzie przyspieszał powrotu D-Wade, który w przerwie letniej przeszedł zabieg kolana: “Będzie coś robił jutro, chcielibyśmy aby był gotowy do gry w sezonie zasadniczym.” Mówi Wade: “będę coraz silniejszy wraz z upływem sezonu. W tym roku skupiam się nad skutecznością gry. Oczywiście, że nie będę w finałowej formie już teraz. Mając w zespole Raya powinno pomóc.”

przejdź do raportu Dallas Mavericks >>

1 2 3 4

25 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Fakt obecność Ray’a w Heat powinna pomóc w odbudowie formy Wade’a. Allen może spokojnie pykać po 20 lub więcej minut na początku sezonu, aż do całkowitej regeneracji Wade’a. Okoliczność ta nie wpłynie na pewno ujemnie na wyniki zespołu.

  (0)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Ściągnięcie Raya i Rasharda do Miami był chyba najlepszym co mogli zrobić, gdyby jeszcze tylko ściągnęli w miare dobrego centra powtórka z ubiegłego sezonu byłaby w 100% pewna. Myślę że skoro Wade odbudowuje formę to Allen będzie jak najbardziej zadowolony z ponad 20 minutowej gry w meczach, bardzo dobry catch-and-shooter. Złego słowa również nie mogę powiedzieć na skład Clippersów. 😀 Bardzo dobre zmiany w ciągu przerwy letniej, podpisanie umowy z Billupsem i dobre nastawienie CP3 może poskutkować. W tym roku każdy na zachodzie może bić się o finały, tego samego nie mogę powiedzieć o wschodzie.. 😛

  (0)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  @KB.24 bo jeżeli ktoś prawdziwie kocha koszykówkę, to potrafi docenić dobrego zawodnia i zespołową grę i to cenię, szacun. Tak trzymaj 😉

  (0)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Nie warto się ruszać na te mecze w Europie. Skończy się to tak jak zwykle, że głównie będą grali zmiennicy, a gwiazdy się pojawią na kilka minut na parkiecie.

  (0)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Ludzie doceniajcie swoich rozgrywających! Doceńcie Rajona Rondo! To będzie jego rok. Nic dodać nic ująć

  @KB.24

  To normalne ja jestem kibicem/fanem celtics, ale lubię także LA 🙂

  (0)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  It’s all about 18 . Jak dla mnie to na plus że Allen odszedł , więcej kasy choć nie wiele ale zawsze coś i odmłodzi się skład, Bradley będzie miał więcej gry a myślę że to materiał na gwiazdę !!!

  (0)
 7. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Bardzo dobry artykuł ! Podoba mi się tyle wzmianek o zmianie w lidze i drużynach , najbardziej efektywni z tych składów będą na pewno Heat . Nie podoba mi się że Brand odszedł z Phili i to jeszcze do tych z Dalllas…

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu