fbpx

Minnesota Timberwolves: zespół kreatorów

8

minnesota @ detroit

Chcę zobaczyć Ricky’ego Rubio, dużo Ricky’ego Rubio. Gdyby tylko chłopak poprawił skuteczność rzutową byłby diamentem w koronie nowego pokolenia gwiazd NBA. 22-letni Hiszpan to jeden z tych graczy, którzy grę swoją opierają na mądrości, orientacji w przestrzeni i refleksie, bardziej aniżeli fizycznych atrybutach. Podobnie jak Derrick Rose, “podarł” kolano w zeszłym sezonie, ale wrócił i powoli dochodzi do formy. Wspaniały, zespołowy zawodnik i młody lider trapionej przez kontuzje ekipy coacha Adelmana.

Wolves brakuje przede wszystkim zdrowia oraz rasowego SG: strzelca zza łuku i atletycznego slashera w jednej osobie, który potrafiłby zagrać 1-na-1, regularnie przedostać z piłką pod kosz, ewentualnie wymusić parę fauli. Przydałby się także solidniejszy zmiennik podkoszowy, ale z czynnym Kevinem Love nie jest to priorytet.

Zespół aż kipi od kreatorów i choć w dzisiejszej NBA dominuje pick-and-roll, rzuty z dystansu i atletyczne skrzydła, wierzę w filozofię Adelmana. Z całą pewnością trenerowi udało się rozwinąć talenty Alexeya Shveda, właściwie wykorzystywany jest JJ Barea, ale obu należy traktować raczej jako “zadaniowców” z ławki. Nie udał się eksperyment z Brandonem Royem, któremu pomimo ambicji już raczej podziękujemy, a Chase Budinger po kontuzji jak dotąd przypomina cień własnego siebie.

(BTW każdemu rozgrywającemu polecam Nike z lunarlonową amortyzacją jak Hypergamer Low Jeremy Lina na zdjęciu, amo 100/100! )

czytaj dalej >>

1 2

Ostatnie Wpisy

8 comments

 1. Array ( )
  Zdjęcie profilowe all3
  Odpowiedz

  Przyjemnie się ogląda Minnesotę i rzeczywiście Pekovic jest troche za wolny dla Rubio, JJ Barei i Ridnura, myślę że lepiej by sie w takim ustawieniu sprawdził Gortat. Lepiej biega i stawia lepsze zasłony.

  (0)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe rubio
  Odpowiedz

  Za sezon myślę , że sporo namieszają w nba , bo naprawdę jest to zespół z ogromnym potencjałem i trochę niestanadardowy co czyni ich lekko wyjątkowymi. Na uwagę zasługuje fakt , że przeważają gracze biali.

  (0)

Gwiazdy Basketu