MVP powrócił, ale mecz zdominował Anthony Davis

14

kr

thunder 104 pelicans 112

MVP Kevin Durant wrócił po przerwie wywołanej ułamaniem kości w stopie, ale tytuł MVP meczu podkradł mu… 21-letni Anthony Davis.

Na usprawiedliwienie napiszę, że KD ma w tej chwili wmontowany ogranicznik, którego wartość maksymalną sztab szkoleniowy Thunder ustawił na 30 minut w meczu. Przedłużony odpoczynek oraz ostygnięte mięśnie nie przeszkadzały. Zaczął z kopyta, już po kilku minutach miał na koncie 8 punktów w tym firmową tróję oraz półdystans na który w tempo wyszedł po zasłonie. Było dobrze!

Problemem okazała się wybitna dyspozycja ofensywna gospodarzy. Anthony Davis wpadał na połowę przeciwnika tylko i wyłącznie po to, by zdobyć punkty, ewentualnie ponowić akcję lub odegrać. Pelicans bez litości atakowali pole trzech sekund, sędziowie gwizdali i procesja ustawiała na linii rzutów wolnych. W całym meczu miejscowi wymusili 45 (!) osobistych, w czym prym wiedli podkoszowi: Davis (16) i Ryan Anderson (7).

Mówiąc o rekonwalescentach, zawodnikach wracających do gry po kontuzjach, często zapominamy, że to nie atak, który ci wyssali z mlekiem matki jest problemem, ale dużo bardziej fizyczna, obciążająca i wymagająca praca w obronie.

W każdym razie, Thunder wpadli w dołek 52:69, z którego do końca meczu się nie wygrzebali.

Rezerwowi: Reggie Jackson i Jeremy Lamb rozegrali znakomite zawody w trzeciej kwarcie, ale gdy na parkiet powrócili starterzy, OKC znów nie mogli zatrzymać rywali nie faulując. Nie popisał się Russell Westbrook, absolutnie godna podziwu była wczoraj obrona Jrue Holidaya, ale doskonale wiemy, że RW#0 może zatrzymać tylko on sam. Tak też się stało, rzuty wypadały z kosza, pojawiły straty, kosztowne bo popełnione w momencie gdy Thunder odrabiali straty w czwartej kwarcie.

Obserwacje:

# OKC muszą na nowo przyzwyczaić się do gry z Durantem, stanowiącym centralną oś ofensywy. Ruch piłki lekko zamarł. Wytłumaczalnie osłabł też drybling samego KD.

# Anthony Davis robi różnicę na bronionej połowie, jego wkład jest przeogromny, gdziekolwiek się pojawi, zaczyna się panika: podania przez ręce i zarwane rzuty. Nawet najlepszy zwód ci nie pomoże.