fbpx

Najlepszy mecz w karierze Shaqa; jak widzę szanse Spurs; Iverson na ziemi

12

topwe

Witajcie, na początek prawdziwa bomba, kto chce zobaczyć młodego Shaqa oraz jego występ przeciwko New Jersey Nets zakończony zdobyciem 24 punktów, 28 zbiórek i 15 bloków? Mecz odbył się 20 listopada 1993 roku. Pod uwagę musimy wziąć kilka spraw:

*wiek Shaqa (21 lat)
*drugi sezon O’Neala w lidze (przeciwnicy nie widzieli jeszcze tak dominującej siły w swej karierze)
*poziom rywali (przyjmijmy, że Shaq ważył w tamtym okresie w okolicach 130-135 kilogramów):

26 minut -> Benoit Benjamin: 113 kg, 30 lat, wątpliwy talent;
26 minut -> PJ Brown: 102 kg, rookie bez doświadczenia;
23 minuty -> Derrick Coleman: 110 kg, wielki talent, ale grający wyłącznie dla pieniędzy;
33 minuty -> Armen Gilliam: 110 kg, obieżyświat, “mięso podkoszowe”;
8 minut -> Dwayne Schintzius: 118 kg, punktowa średnia sezonu 2.3, zasłynął raczej fryzurą;

ds

6 minut -> Jayson Williams: 110 kg, gangsterskie nasienie, w 1992 rozbił kufel na głowie gościa w barze, w 1994 strzelał z broni półautomatycznej przed halą, w tamtym okresie na minimalnym kontrakcie;  w 2002 roku bawił się strzelbą w limuzynie i przez przypadek odstrzelił wynajętemu kierowcy pół głowy. Razem z kolegami robili objazd po posesji koszykarza.

Jak widzicie, żaden nie miał szans. Powiedzmy sobie szczerze, jest to jeden z najbardziej indywidualnie zdominowanych (przynajmniej pod względem statystycznym) występów w nowożytnej historii NBA. Jestem pewien, że Shaq z uśmiechem na twarzy wspomina to spotkanie:

Przy okazji poobserwujcie sobie pierwszoroczniaka Penny Hardawaya (15 punktów, 11 zbiórek, 7 asyst, 3 przechwyty, 3 bloki)

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

Ostatnie Wpisy

12 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe CarmeloLebrony
  Odpowiedz

  Myślę, że taki skład oraz mózg Pop’a dadzą im miejsce w pierwszej trójce na zachodzie. Zimą pomyślałbym o jakimś rozgrywającym, który znacznie odciążyłby Tony’ego Parkera(Mills jest dobry jako strzelec, nie kreator). Na pewno na początku będą na ustach całej Ameryki, wobec wielkiej presji nie mogą się podłamywać. Sądzę ze są w stanie spotkać się w finale z Cavs 😉

  (8)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe sledziu 24
  Odpowiedz

  Warto dodać, że Shaq ustanowił (albo wyrównał, bo jeszcze Eaton miał 15 czap w meczu) wtedy rekord bloków w historii NBA, do dziś niepobity. A Jayson Williams z tym odstrzeleniem przez przypadek połowy głowy musi być największym fanem Vincenta Vegi i Pulp Fiction xD

  (23)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Shumpert4
  Odpowiedz

  Kto wie, może Spurs nie zdobędą mistrzostwa , ale sądzę , że Pop tak wszystko ustawi , że pierwszą “trójkę” na zachodzie mają w kieszeni….

  (0)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe LALfan
  Odpowiedz

  W serii do 4 zwycięstw wyżej mam OKC (o ile będą wszyscy zdrowi) oraz naładowanych Cavs z jeszcze bardziej zdeterminowanym Bronkiem (też wszyscy muszą być zdrowi).

  (0)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  Jak Aldridge nie będzie gwiazdorzyć lko będzie robić swoje to będzie dobrze. Jak kontuzje ominą cały skład Spurs przez cały sezon to będzie bardzo dobrze. Jedyne minusy to słabnąca forma Parkera i Duncana oraz już niemal brak Ginobiliego…
  TOP 4 Zachodu myślę że będzie, chociaż… Warriors na pewno w TOP 2, do tego Thunder, Grizzlies, Rockets, Clippers i każdy ma szanse na 2 miejsce…

  (0)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  Uznanie tego jako “najlepszego meczu w karierze” jest obrazą dla Shaqa i jego dokonań. W latach 90 najlepszym meczem było zdominowanie kogoś z wielkich centrów, dziś członków HoF jak Robinson, Mourning, Ewing, Mutombo czy Olajuwon. Coś jak seria Hou vs. SAS w 94 czy 95 r. Gdy Dream objechał i niemal ośmieszył MVP RS Davida Robinsona(a to był jego prime) który świetnym defensorem skądinąd był. Czy w swojej karierze Shaq nie ma żadnego takiego meczu, ze musicie dawać to coś z Netsami, których dziura w środku była większa niż ego Colemana?

  (-1)

Gwiazdy Basketu