fbpx

NBA Free agents: kto wciąż czeka na telefon?

20

11

Rookie of the Year, mistrzowie NBA, jedynki draftu, zwycięzca konkursu wsadów, byli gracze All-Star, sprawdź kto jeszcze czeka na telefon od agenta.

Limit wydatków na pensje zawodnicze wynosi w tym sezonie okrągłe 70 mln. zielonych. Dla lwiej części ligowych pretendentów nie było to jednak przeszkodą w podpisywaniu opiewających na bajońskie sumy umów z zawodnikami. Najbardziej “rozrzutni” są Kawalerzyści, których klubowa kasa zapchana będzie kontraktami powyżej obecnej kwoty salary jeszcze w sezonie 2018/2019. Cleveland to jedyny klub, który w obecnych rozgrywkach przeznacza na pensje swoich graczy powyżej 100 mln. baksów. LeBron i spółka kasują łącznie za swe usługi ponad 109 mln zielonych.

Poniżej limitu wynagrodzeń znajdują się obecnie Denver, Orlando, Utah, Philadelphia i Portland. Teoretycznie to tym klubom najłatwiej byłoby zatrudnić w swych szeregach dodatkowego zawodnika, gdyby okazało się, któryś z kadrowiczów zaniemógł (oby nie), lub że kampania 2015/2016, okazała się dla nich szczęśliwsza niż przypuszczano i pod koniec kwietnia znajdą się na zakręcie, za którym czekać będą playoffs, a nie garaż pełen wędek i gumiaków. Wolnych agentów pod lupą trzymają jednak wszystkie kluby NBA, chociażby ze względu na regułę Disabled Player Exception, pozwalającą klubom powyżej limitu salary cap zatrudnić “zmiennika” dla kontuzjowanego gracza do wysokości połowy jego kontraktu. Poniżej przedstawiam najciekawszych, moim zdaniem, “kawalerów do wzięcia”.

#Michael Beasley

Drugi numer draftu 2008, a zarazem 26-latek z siedmioletnim doświadczeniem w NBA. Jego koszykarskie CV obejmuje kluby Heat, Wolves i Suns. W przeciągu swego ostatniego w Miami notował średnio niespełna 9 pkt i 4 zbiórki. Trudny charakter, “rak drużyny” to łatki, jakie przylgnęły do niego w NBA. Być może jednak znajdzie się chętny na ten ryzykowny projekt, bo potencjał na występy na poziomie 15/5 i solidne wsparcie z ławki Beasley ma w dalszym ciągu.

#Anthony Bennett

Jego występy w Team Canada tego lata były bardzo obiecujące, toteż zawodnik sam zaczął naciskać na rozwiązanie stosunku pracy z Timberwolves, licząc na kontrakt w drużynie z mniejszą konkurencją na silnym skrzydle. Wilki, mające w składzie Garnetta, Townsa, Nemanja Bjelicę i Andreiana Payne, a także zdolnego grać na czwórce Shabazza Muhammada, zgodziły się na wykupienie kontraktu Bennetta pod koniec września. Nowy pracodawca mógłby zaproponować mu minimum za 947 000 $.

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

Ostatnie Wpisy

20 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  ktoś coś pochrzanił z tym art Elton też zakończył kariere.
  następna sprawa szkoda Benetta chłop dobrze gra, a jest pomijany i w zasadzie to nie gra w TR ostatnio specjalnie doszukiwałem sie go w box scorze i nic

  następna sprawa jakiś błąd mi wyskakuje i nie mogę posłać posta z telefonu mam nadzieję, że to też nie przez fajki BCL

  i jeszcze mała sugestia można by poświecic trochę miejsca (kosztem być może reklam, albo gdzie znalesc takie miejsce) by umieścić takie coś by można było obserwować jak ktoś daje komentarz w aktualnych tematach, lub jakiś wcześniejszych. Moim zdaniem tego brakuje by można było obserwować komentarze

  (1)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Co do błędów w artykule: artykuł został napisany przeze mnie jakiś czas temu, z myślą o weekendzie 21-22 listopada. Ponieważ moje artykuły ukazują się zwykle w weekendy, planowałem go jeszcze wyedytować i uaktualnić przed wrzuceniem. Nie miałem wpływu na to, że artykuł ukazał się dzisiaj. Dane z artykułu były zgodne z NBA com. w momencie jego powstania. Za zaistniałą sytuację przepraszam.

  ps: fajek nie palę i nie paliłem, admin nie insynuuj mi tu palenia;)!

  (34)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Bennett jest tak wolnym zawodnikiem, że rozegrał w tym sezonie 7 spotkań.. to w takim razie ode mnie z wolnych zawodników bym polecił Duranta i Wade’a, albo może Leonarda

  (-5)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Ja czekam na telefon z nba od 29 lat. Na początku chciałem być zawodnikiem , później trenerem, później sędzią. Teraz mógłbym być nawet mopowym. …..Ale ten czas zapier…a.

  (11)

Komentuj

Gwiazdy Basketu