NBA: Na przypale albo wcale #133

8

top

Ale mnie ten admin zaimponował. Tydzień temu piszę mu sms, że trochę tam ściemniałem we wstępie do NPAW o statystykach odnośnie game seven, jak czytaliście to pamiętacie, jakie szanse, ile razy gospodarz wygrywa, że Heat od czterech game seven nie przegrali itd. Mówię mu “fajnie, gdybyś wrzucił jeszcze przed meczem”. Myślałem, że po prostu zamieści odpowiednio wcześniej, ale nie! To by było przecież za proste. Ten zadzwonił gdzie trzeba i przesunął mecz o dobre pół godziny! Ale żeście pomstowali na ten kanał… hehe

[vsw id=”wzXSGPIZQqA” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

Po tej historii mówię, no dobra, to jak takim przypałem żeśmy tydzień zaczęli, to aż strach pomyśleć, co będzie dalej. Zobaczymy! Dziś widzimy się po raz 133, tradycyjnie zaczynamy od rzutu okiem na kalendarz, dziś 22 maja:

1994: władze NBA przyklepały dołączenie Toronto Raptors do ligi począwszy od rozgrywek 1995/96

1988: W G7 Finałów Wschodu spotkały się Atlanta i Celtics. Wygrali Bostończycy, 118-116. Ach! Cóż to był za mecz! Larry Bird zdobył 34 pkt (20 w czwartej odsłonie!) a Dominique Wilkins 47. Łączna skuteczność obu drużyn wyniosła zawrotne .588, to drugi wynik w historii playoffs, łapcie highlight reel:

[vsw id=”QZEaNL4nLZ0″ source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

Urodziny obchodzi dzisiaj sympatyczny Chase Budinger, setka!

Fakty tygodnia:

# w bezpośrednich pojedynkach drużyn ze Wschodu i Zachodu w minionym sezonie lepsza była Western Conference, wygrywając w sumie 14 meczów więcej. To spory progres Wschodu, w sezonie 2014/2015 różnica wynosiła 76 meczów, a rok wcześniej aż…118. Czy niedługo czeka nas przechył na prawą burtę?

# z zainteresowaniem czytałem Wasze komentarze pod artykułem o Hakeemie. Jako uzupełnienie chciałbym w tym miejscu zamieścić zdanie Lary Birda:

Zabawne jak zmieniła się gra i moje spojrzenie na nią. 16-17 lat temu naprawdę mi się wydawało, że niedługo niscy nie będą tu mieli czego szukać: ich miejsce zajmą wysocy obrońcy w typie Magica. Ale potem niscy zaczęli coraz lepiej rzucać i rozciągać grę i nagle wszyscy chcą teraz drobnych guardów. Patrząc teraz na te dzieciaki mówię sobie “Człowieku! oni naprawdę potrafią rzucać! Mają więcej swobody we wchodzeniu pod kosz, piłka krąży trochę lepiej. Rzucają z daleka, z większą celnością. Niektóre drużyny oddają po 30 trójek w meczu. Mówi się o mojej erze, że była tą najlepszą, ale ja wcale nie jestem już tego taki pewien.

~

Dobra, zaczynamy:

#And Llama it is

Córka Paula Pierce’a zażyczyła sobie lamę na piąte urodziny i proszę:

Moja córeczka chciała lamę na urodziny, #daddylittlegirl [Paul Pierce]

~

Szkoda, że gówniara nie była nigdy na polskiej komunii, bo by dopiero zobaczyła jak ludzie z kaską szaleją…

#The Mask!

Karierę w sieci robi ostatnio filmik kobiety w masce Chewbaccy. Widzieliśta?

[vsw id=”Ji1XFQa2Bhs” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

Ben McLemore zdecydował się odtworzyć ten viral:

[vsw id=”-7QNz6fAsJw” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

#Poeta

“Lecz zaklinam – niech żywi nie tracą nadziei i przed narodem niosą oświaty kaganiec.”

No, maturzysty, skąd to? Tu inny wiersz, podobno szóstoklasisty, któremu jeszcze nikt kagańca oświaty na pysk nie założył, hehe:

A jak już jesteśmy przy szkolnych opowieściach, odgrzebana fajna historia o Kobe, dziewucha bardzo życiowo opowiada:

[vsw id=”Udq_3UfuTLU” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

#Z pamięci

Draymond Green potrafi wyrecytować z pamięci wszystkie teamy i ich 34 picki z draftu 2012. Chodzi o graczy wybranych przed Draymondem. Boli go to, że nikt nie poznał się na jego talencie. Przed nim wybrano chociażby Royce White’a do Houston (gościa mającego zaburzenia lękowe, panicznie bojącego się np latać samolotem)- w barwach Rakiet rozegrał on całe 9 minut. Innym gościem, który w dniu draftu stał lepiej niż Dray był Fab Melo (36 minut w NBA po dziś dzień), czy Tomas Santoransky (nigdy nie zagrał).