fbpx

NBA: na przypale albo wcale #164

20

Siema świrusy! Jak tam przedświąteczna niedziela? Ubraliście choinkę? Ja swoją OUBRE chyba jutro, tylko mi trochę LAMB brakuje. Ciastka też spróbuję upiec, chociaż żaden ze mnie BAKER, ale lepiej to, niż łazić po centrach handlowych. No bez kitu, ludzie w tym amoku jakby potracili MOZGOV, tylko się tratują w pogoni za prezentami. Przecież CHRISTMAS są po to, żeby się wychillować, nie? Zjeść coś dobrego, u mnie w tym roku zamiast karpia będzie LIN, ryba jest ryba, nie? Mam nadzieję, że spadnie sporo śniegu, zawsze to inny klimat jak jest taka BJELICA za oknem. A w drugie święto zaprosił mnie sąsiad, Franek KAMINSKY, z klatki obok. On tam w piwnicy pędzi te swoje BEMBRY i razem ze śwagrem to DUDLEY co dnia. Jednego łyka weźmiesz i we łbie takie ANTETOKOUNMPO, że aż ciemno się robi przed oczami, nawet jak sobie COLE do tego dolejesz.

Dziś 18 grudnia, leci kartka z kalendarza:

2002: władze NBA uzgodniły powrót Charlotte na mapę NBA. Zapadła decyzja o powołaniu Bobcats. Charlotte Bobcats występowali w lidze w latach 2004-2014, obecnie klub znów nosi jedyną słuszną nazwę: Hornets. Stare logo było the best.

ch

Urodziny obchodzi dziś jeden z największych zakapiorów w historii ligi, Charles Oakley. O nim i innych boiskowych zabijakach możecie przeczytać tutaj:

Fakty tygodnia

cs

-> Russell Westbrook jest szóstym zawodnikiem w historii NBA, który przekroczył barierę pięćdziesięciu triple doubles w karierze. Oto dziesiątka wszech czasów:

1/ Oscar Robertson 181
2/ Magic Johnson 138
3/ Jason Kidd 107
4/ Wilt Chamberlain 78
5/ Larry Bird 59
6/ Russell Westbrook 50
7/ LeBron James 45
8/ Fat Lever 43
9/ Bob Cousy 33
10/ John Havlicek 31

Po raz setny powtarzam, chodzi mi tylko o wygrywanie, całe to g%wno z zamieszaniem wokół statystyk nic dla mnie nie znaczy [Westbrook]

Robimy zakłady, kiedy przeskoczy Larry Birda?

-> James Harden do pierwszej dziesiątki się nie załapał, ale na pocieszenie ma na swym koncie najwięcej triple doubles jako gracz Houston Rockets (15). Ostatnią zdobyczą przegonił Hakeema Olajuwona.

jhho

Wielki gracz, jeden z największych. Najlepszy, jaki nosił uniform Rockets. To duży zaszczyt [Harden o Hakeemie]

-> Jeśli Warriors nie zwolnią tempa, będą pierwszą drużyną od czasów 1984-85 “Showtime” Lakers, ze zdobyczami na poziomie 115 punktów i 30 asyst.

Dobra, lecim:

#Zły Cousins

Dzieci, zakryjcie uszy. DMC w ostrych słowach ruga reportera Andy’ego Furillo, za wspomnienie w artykule jego brata. Pamiętacie zadymę w barze, w której udział wzięli Barnes i Cousins? Furillo pisząc o tym wspomniał o bracie Cousinsa, aresztowanym za bójkę w tym roku. Reakcja koszykarza?

Możesz sobie pisać na mój temat co chcesz, ale nigdy nie wspominaj mojej pierd*lonej rodziny!

W tym przypadku w pełni popieram Cousinsa, a Wy?

#Ho ho ho!

Przebrany za Mikołaja Kawhi rozdaje zabawki dzieciakom z sąsiedztwa. To jest właśnie to, o czym niedawno mówił Popovich, na spotkaniu z uczniami jednego z liceów:

Czy zdobędziemy tytuł? Nie wiem, to nie jest mój życiowy priorytet. Dużo bardziej chcę zobaczyć, jak moi zawodnicy pomagają społeczeństwu, mają szczęśliwe rodziny i opiekują się ludźmi dookoła. To da mi więcej satysfakcji niż zdobycie pierścienia. Bardzo bym chciał zdobyć kolejne mistrzostwo i będziemy harować by tego dokonać, ale musi nam zależeć na czymś więcej niż tylko praca. Po to tu jesteśmy, żebyście zrozumieli, że można przezwyciężyć przeszkody będąc przygotowanym i ucząc się wszystkiego. Szacunek i dyscyplina są najważniejsze. Wspólne działanie, wiara w siebie i zaufanie do innych. To chcemy Wam przekazać. My w Was wierzymy, inaczej nie bylibyśmy tutaj [Pop]

Mistrzowska kultura organizacji, poziom 100.

#Flat screen…

Nagroda dla jednego z kibiców, ups! A taki był ładny, amerykański, szkoda…

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

20 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Tak patrzę na Demarcusa i mam wrażenie że tu nie ma ratunku, ani żaden mistrz chemii w zespole pokroju Lebrona, ani sztywna organizacja z zasadami pokroju tego co stworzył Popovich nic nie zdziała. Ten gość to mieszanka mózgu czternastolatka i poważnych problemów psychicznych i nie sądzę żeby miał kiedykolwiek osiągnąć coś pełniąc rolę trzonu drużyny

  (36)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Taka rola dziennikarza/reportera, że pisze lub opowiada, czasem kontrowersyjne, trudne, czy niewygodne tematy poruszając przy tym

  (11)
  • Array ( )

   No właśnie nie. Prawdziwy dziennikarz pisze rzetelnie, a nie wykorzystuje słabości, po to, aby jego tekst miał więcej czytelników. Rozumiem, że w Polsce możemy już rzadko widzieć takie teksty czy takich dziennikarzy, ale nie zakładajmy, że taka jest ich rola i tak powinno być.

   (-2)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  A ja tam trzymam stronę dziennikarza. Brat DaMarcusa powinien przyjąć do wiadomości, że brat to osoba publiczna i nie przystoi mu zachowywać się jak de*il. Jakby matka Westbrooka była prostytutką też byłbym za tym, żeby wypominać mu to na każdym kroku.
  Każde naganne zachowanie powinno być szykanowane.
  *b

  (0)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Lin klasa. Polecam też leszcza ponad 2.5kg. Mało kto wie, ale przy tych gabarytach leszcz tonxupelnieninna ryba!!! Zalecam spróbować. 🙂 A, no i oczywiście artykuł pierwsza klasa. 🙂

  (3)

Komentuj

Gwiazdy Basketu