fbpx

NBA: na przypale albo wcale #423

13

Siema, świrusy! Radość można okazywać na różne sposoby Kiedy Cavaliers wygrali mistrzostwo NBA w 2016, osobą, która robiła atmosferę był niewątpliwie JR Smith. Jego imprezowy szał bez koszulki doczekał się… koszulki ilustrującej tatuaże zawodnika, a koniaki Hennessy miały darmową reklamę, bo zawodnik z lubością nawilżał tym szlachetnym trunkiem swe schnące od krzyków i dymu cygara podniebienie.

Kiedy mistrzami NBA w 2019 zostali Toronto Raptors, celebracja miała bardziej stonowany charakter, a internet obiegły zdjęcia Kawhi Leonarda, w którego okularach odbija się rozentuzjazmowany tłum, podczas gdy on pozostaje niemal niewzruszony.

Veni vidi vici, nuff said…

Napisał ktoś pod jednym ze zdjęć.

Board man gets paid.

Brzmiał napis na koszulce Leonarda (według wykładni zaprezentowanej potem przez samego zawodnika slogan ten należy rozszyfrować jako “zbiórka popłaca”, bo o taki board/tablicę chodzi w powiedzonku).

Teraz mamy rok 2021 i mistrzami NBA są zawodnicy Milwaukee Bucks. Ich radość ma niewinną twarz roześmianego chłopca. Giannisa Antetokounmpo. Viralem stała się jego wycieczka do baru z kurczakiem, gdzie po ostatnim meczu zamówił 50 nuggetsów, po jednym na każdy zdobyty przez siebie punkt. Wiara śmiała się z tego, że Antek w restauracji sieci Chick-Fil-A, swoją rozbrajająca angielszczyzną, prosi kelnerkę o “McNuggets”, ale ten gość już tak ma. Jak Dr. Jekyll & Mr. Hyde- na boisku to potwór, poza nim to jeszcze chłopiec. “Chwilo trwaj”, chciałoby się napisać pod zdjęciem Giannisa stojącego na swoim Jeepie razem z bratem.

Zrobiliśmy to, Thanasis! Nikt nam już tego nie zabierze [Giannis, instagram]

I niech ta chwila trwa, niech trwa tak długo, jak te nieszczęsne osobiste!

#Kalendarium

Dziś 25 lipca tego dnia urodzili się tacy zawodnicy jak Nate Thurmond, Nenad Krstić i Brad Wanamaker, a Atlanta Hawks, w 1988, stała się pierwszym zespołem NBA za Żelazną Kurtyną, o czym mogliście już przeczytać tutaj:

#Fakty tygodnia

-> Rozpoczęły się Igrzyska, tym samym wystartował turniej olimpijski w kosza i 3×3.

-> Milwaukee zostali mistrzami NBA

-> Kendrick Perkins gotów jest uznać Giannisa Antetokounmpo za Top 10 power forwards All-Time. Niedawno mówił że Antek nie nadaje się na lidera, jest Robinem a numerem jeden, Batmanem dla Bucks jest Khris Middleton. Popatrz jak to ludzie zmieniają zdanie…

Dobra, lecim!

#Gortat weekly

Co jedzą zawodnicy NBA, że tak pięknie grają? Można tu podłapać kilka pomysłów. Często jest tak, że ktoś ma dwie diety na raz, bo jedną się nie najada. To się nazywa dieta Barkleya.

#Można tak?

Zaraz, a nie można?

#Szczepcie się

NBA podąża śladami NFL pod względem przywilejów dla zaszczepionych zawodników w Lidze Letniej. Niezaszczepieńcy będą mieć nieco pod górkę, biorąc pod uwagę codzienne testy, kwarantannę po kontakcie z osobą zakażoną czy zakaz odwiedzin innych osób w porze nocnej.

#Happy Birthday

Kevinowi Durantowi przypadła rola maskotki Team USA. Nie tylko zawodnicy z drużyny, ale cała reprezentacja olimpijska prześciga się w wymyślaniu psikusów. Ostatnio ktoś puścił w obieg, że Durant ma urodziny, więc wszyscy zaśpiewali mu sto lat. Urodziny to on może i ma, ale 29 września…

#Dokonało się.

Giannis wypełnił zadanie.


#Long, long time ago…

Dziś w retro kąciku jedna z legend Atlanta Hawks, filigranowy Spud Webb z dynamitem w nogach.

I to by było na tyle, THAT’S ALL, FOLKS!

[BLC]

Ostatnie Wpisy

13 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Kendrick Perkins gotów jest uznać Giannisa Antetokounmpo za Top 10 power forwards All-Time. Niedawno mówił że Antek nie nadaje się na lidera, jest Robinem a numerem jeden, Batmanem dla Bucks jest Khris Middleton. Popatrz jak to ludzie zmieniają zdanie…cos jak wiekszosc tutaj …

  (3)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  2 kwestie:
  1. te 50 kurczakow to raczej za mistrzostwo po 50 latach, a nie 50 punktow.
  2. perkins zmienia zdanie podobnie czesto jak gruby b.min.

  (0)
  • Array ( )

   gdy zawodnik zdobywa określona liczbę punktów mawia się że ustrzelił xx piece, jak właśnie giannis 50 piece w gierce o mistrzostwo

   (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu